Vaata aasta naljakaimad loomapilte

0
1632
Naljafotode konkursi Mars Petcare Comedy Pet Photo Awards 2020 üldvõitja Noodles on aastate eest Hispaaniast surmasüsti eest päästetud jahikoer. / © Elke Vogelsang / Mars Petcare Comedy Pet Photo Awards 2020.

Brittide lemmikloomade naljafotode konkurssi Mars Petcare Comedy Pet Photo Awards 2020 võitis Elke Vogelsang pildiga “Valvekoer ametis” („Guard Dog on Duty“ – ingl k) oma veidrast ja nunnust koerast Noodles’st.

(Allpool saada tutvuda kõikide parimate ja naljakamate koerafotodega.)

Noodles on ise päästetud koer ja elav tõestus, et koduta koera adopteerimine võib olla inimese parim otsus, kirjutab Petcare Comedy Pet Photo Awards tiim. Elke ja Noodles võitsid uhke trofee, sertifikaadi ja 3000-naela (3370 eurot) suuruse preemia. Noodles oli korraldajate sõnul kindel favoriit ja võitis selle konkurssi ka Koerte kategoorias.

Noodles ja tema võidetud trofee 🙂 / Mars Petcare Comedy Pet Photo Awards 2020

Noodles’i omanik Elke Vogelsang oli võidust kuuldes õnnelik ja ütles, et see koer ongi meeleolu tõstja: „On tore olla seotud millegagi, mis inimesi õnnelikuks teeb. See koer on kindlasti meeleolu tõstja. Olen õnnelik, et saan jagada tema naljakat ja ilusat nägu maailmaga.”

Noodles’i lugu ise väärib samuti auhinda. Nimelt leiti hispaania hurda segu Noodles ühest Hispaania varjupaigast, kus teda ootas surmasüst – koer oli jahihooaja lõpus hüljatud. Elke „armus tema ilusasse näkku ning naljakatesse kõrvadesse“ ning otsustas ta päästa. Noodles elab nüüd Saksamaal koos kahe teise päästetud koeraga ning on Vogelsangi perekonna väga oluline liige.

“Meie koerad pole mitte ainult lemmikloomad, vaid ka pereliikmed, muusad, sõbrad,“ rääkis Elke konkursi korraldajatele pärast võidust teadasaamist. Elke rääkis ka loo, kuidas tema koerad kord ta abikaasa elu päästsid.

„Kümme aastat tagasi andsid koerad (Noodles ja minu teine tüdruk Scout) äkki mulle haukumise ja ulgumisega märku, et midagi on valesti. Nad jooksid otse vannitoa ukse juurde, kust ma leidsin oma mehe teadvusetuna vannist,“ meenutas Elke ja lisas, et mehel diagnoosti aneurüsm ja tõsine ajuverejooks. „Kui poleks olnud koeri, oleksin ta leidnud liiga hilja. Tänu neile ja suurepärastele arstidele jäi mu mees ellu, kuid järgnenud pingelistel kuudel leidsin fotograafias  loomingulise väljundi.“

Hurraa kahele Hispaania segaverelisele, kes olid kunagi hüljatud ja surma mõistetud, siis aga päästetud ja „lapsendatud“ ning kes on nüüd ise elupäästjad.

Elke lisas veel, et on oma koertele äärmiselt tänulik. “Hurraa kahele Hispaania segaverelisele, kes olid kunagi hüljatud ja surma mõistetud, siis aga päästetud ja „lapsendatud“ ning kes on nüüd ise elupäästjad. Me oleme lõpmatult tänulikud, et nad on meie elus olemas. Loodan, et saan neile tagasi anda vähemalt väikese osa sellest, mida nemad meile annavad, ” rääkis Elke. Elke plaanib osa saadud auhinnarahast investeerida lemmikloomade päästmise organisatsiooni.

Etnomuri toob konkursi korraldajate lahkel loal siinsamas galeriis ära kõik erinevates kategooriates naljakamateks tunnistatud fotod koertega.

(Lugu jätkub galerii all)

Teiste kategooriate võitjad:

  • Kasside kategooria: Malgorzata Russelli geniaalne foto oma kassis Basil, kes piilub aia alt. Foto pealkiri on “Emme, miks sa oled tagurpidi?”.
  • Võimsa hobuse kategooria: Magdalena Strakova oma suurepärase tabamusega kolmest lobisevast hobusest, pildi nimeks on „Gossip Girls“.
  • Kõik muud olendid: auhinna sai Anne Linderi haigutava küüliku foto „Draamakuninganna“.
  • Kategooria „Lemmikloomad, kes sarnanevad kõige rohkem oma omanikuga“: võitjaks Hannah Seegeri ja tema koer fotol „Hommikune meeleolu“.
  • Juuniorite kategooria võit läks Ayden Brooks’le tema unise kassi pildi eest nimega „Fox Mulder“.

(Lugu jätkub galerii all)

 

Naljakate lemmikloomade fotokonkurssi algatajateks on maailmakuulsa konkurssi Comedy Wildlife Photography Awards loojad Paul Joynson-Hicks ja Tom Sullam.

Teist aastat järjest toimuva fotokonkursi Mars Petcare Comedy Pet Photo Awards eesmärgiks on tõsta inimeste teadlikkust Ühendkuningriigi kodutute lemmikloomade olukorrast ning samas koguda ka raha loomi abistavale Briti heategevusorganisatsioonile Blue Cross. Konkursi sponsoriks on tuntud lemmikloomatoidu suurtootja Mars Petcare, kelle missiooniks on „Lemmikloomade kodutuse lõpetamine”.

Uus konkurss saab hoo sisse juba järgmise aasta kevadel, ilmselt 1. aprillil 😊, seega hoidke oma vahvad lemmikloomafotod alles. Konkursil saavad osaleda kõik!

Konkursil osalesid siiski ka teised loomad ja neid teisi lahedaid loomafotosid saad vaadata Mars Petcare Comedy Pet Photo Awards 2020 veebilehel, Facebookis, Twitteris ja/või Instagramis.