Mis ja kes on ETNOMURI

See on blogi koerateemalistest uudistest. Leidad siit nii päevakajalisi koeralugusid, arvamusi kui ka pikki lugusid koerte ajaloost. Loodan lugejani tuua kõik uudised ja lood, mis koeri – koeraelu ja koerainimesi puudutavad. Nii siitsamast Eestist kui ka mujalt maailmast.

Miks ma seda teen?

Etnomuri loojad Merike ja Käbitädi

Koera- ja uudistefännina püüan jälgida kõiki koerateemalisi lugusid ja sündmusi, mis internetiavarustes saada on. Enamik sellisest infost on laiali erinevatel saitidel ning erinevates keeltes. Mulle endale sobiks küll hästi, kui mind huvitav info  oleks koondatud ühte kohta. Etnomurisse siis. 😊

Lisaks, olen endiselt sügaval sisimas ajakirjanik ning armastan koeri. Seega on igati loogiline, et panin need kaks oma lemmikasja ühte patta (loe: veebi 😊) kokku.

Usun, et mitmekülgne info + arutelud aitavad koerte elu ja koerapidamise kultuuri üldisemalt paremaks muuta. Ning muuta ka mitte-koerainimeste suhtumist koerapidamisse.

Kes on Etnomuri looja Merike Kungla

Koeraomanik, kelle kõrval on koerad olnud päris esimestest eluaastatest peale. Hetkel on mul kodus kolm pöörast tööliini saksa lambakoera: vana, keskmine ja noor. Ning väike uustulnuk Susi – laudalakast päästetud kassipoeg.

Enne, kui tervis mind alt vedas tegelesin aktiivselt oma koerte koolitamise ja koeraspordiga ning seda viimast fännan ma “tugitoolisportlasena” siiani. Lisaks siis olen endine ajakirjanik. Nüüd sobiks vist öelda, et olen vabakutseline ajakirjanik. 😊

Esimene kohtumine

Seda uudisteblogi vean üksinda, kuid kaasautorid on igati teretulnud. Loodangi, et selle blogi lugejad löövad ühel või teisel viisil saidi sisu sünnile kaasa.

Võtan rõõmuga vastu arvamuslood, teated klubide avalikest sündmustest ning vihjed ja ettepanekud teemade kohta. 😊

Kuidas sündis nimi Etnomuri?

Nime sünnis on süüdi minu vanim koer Käbi. Tema esimesele pesakonnale oli vaja nn pesakonna nime. Nii nagu tal endal on keskmine nimi Hurmuri ja täisnimi siis Estrellest Hurmuri Käbi. Nii on mugav pesakondi meelde jätta ja nimetada. Nii see Etnomuri sündiski. Ja sobib selle uudisteblogi nimeks hästi ka, sest Etno tähistab siin Eestit ja Muri siis koera. Igati paslik nimi eestikeelsele koerateemalisele uudisteblogile.

Ja veel

Kommentaarid ning asjalik kriitika on teretulnud. Jätan endale aga õiguse kustutada ja bännida kõik ebaviiskad, kedagi solvavad tigedad postitused ning e-kirjad ja sõnumid. Etnomuri.ee haldab Etnomuri Koerteuudised OÜ (registrikood 14911366).

Head lugemist soovides

Merike Kungla

PS! Mulle võid kirjutada selle kontaktivormi kaudu:

Palun kirjuta siia oma e-posti aadress, et saaksime sulle vastata.
229,823FänneMeeldib

Kõik lood

Politseikoerad Willy, Olari ja Vahva saadeti pidulikult pensionile

Kolm teenekat teenistuskoera Willy, Olari ja Vahva saadeti eile Pärnus pensionipõlve nautima. Need kolm belgia lambakoera on oma pika karjääri jooksul aidanud üles leida...

Arvamus