10 kõige popimat koeratõugu maailmas

0
5168
Kes on kõige popim kogu maal?

Millised koeratõud olid aastal 2019 kogu maailmas kõige populaarsemad? Labrador? Momps? Soojem, aga mitte päris. Google otsingusõnade järgi on koeraarmastajate seas kõige populaarsem – bulldog!

Koeratõud reastasid nende populaarsuse järgi Ameerika Ühendriikide koertekoolitajad Highland Canine Training ühingust. Ühing nendib oma blogis, et kõige populaarsema tõu kindlaks määramine oli äärmiselt keeruline ülesanne. Ning tulemus ei ole 100% ka tõene, sest nad kasutasid popima tõu määramisel Google Trendi märksõnade statistikat.

Ehk siis on alljärgnev edetabel koostatud puhtalt selle järgi, milliseid tõuge erinevates maailma riikides internetist kõige rohkem otsiti. Ühingu analüüs hõlmas Google otsingustatistikat 1. augustist 2018 kuni 31. juulini 2019.

Eesti popimaid märksõnu ei ole ameeriklased välja toonud, kuid sama Google statistikat kajastanud erinevate veebilehtede järgi oli Eestis „kõige popimaks“ tõuks rottweiler… Eks otsustage ise, kas rottweiler võib olla meil siin popp tõug.

Segavereline koer oli kõige popim “tõug” Ameerika Ühendriikides. Ilmselt ongi segaverelisi kõige rohkem. Kogu maailma peale.

Peab märkima, et guugeldades jõuab tegelikult täiesti erinevate tulemusteni, kuigi mõned tõud korduvad pea kõikides edetabelites. Näiteks siis labradorid, retriiverid, bulldogid ja mopsid. Ilmselt sõltub guugeldamise ja edetabeli koostamine sellest, millisest maailma otsast guugeldada. 😊 Näiteks, veebilehe Rover.com järgi oli Ühendriikides kõige popimaks koeratõuks – segavereline koer! Labrador oli teisel kohal ning chihuahua kolmandal. Rover.com järjestas koeratõud koeraregistrite järgi.

Etnomuri valis Highland Canine Training veebilehe analüüsi, kuna ühingu omanike taust, tegevus ja edetabel tundusid kõige usaldusväärsemad.

10 POPIMAT KOERATÕUGU ON ÄRA TOODUD TAGANT ETTEPOOLE 

POMERIAN – kõige populaarsem Bulgaarias, Serbias ja Iisraelis.

PRANTSUSE BULLDOG – kõige populaarsem Ungaris, Ühendkuningriikides ja Tšehhis.

 

CHIHUAHUA – kõige populaarsem Mehhikos, Guatemaalas ja Puerto Ricos.

PUUDEL – kõige populaarsem Argentiinas, Jaapanis ja Uruguais.

KULDNE RETRIIVER – kõige populaarsem Ameerika Ühendriikides, Kanadas ja Liibanonis.

MOPS – kõige populaarsem Mehhikos, Costa Ricas ja Guatemalas.

SIBERI HUSKY – kõige populaarsem Tšehhis, Armeenias ja Venemaal.

LABRADORI RETRIIVER – kõige populaarsem Ameerika Ühendriikides, Ühendkuningriikides  ja Sri Lankal. Ameerikas on labrador ka läbi aegade kõige populaarsem koeratõug.

SAKSA LAMBAKOER – kõige populaarsem Poolas, Ameerika Ühendriikides ja Sloveenias.

INGLISE BULLDOG – kõige popim koertõug kogu maailmas ja kõige populaarsem ka Ühendkuningriikides, Ungaris ja Ameerika Ühendriikides.