Üleskutse: mine koos koeraga rongkäigule „Loomade heaks“  

0
1276
Rongkäik loomade heaks algab 11. jaanuaril kl 12 Viru väravate juurest Tallinnas. / Foto: MTÜ Loomus

MTÜ Loomus eestvedamisel toimub 11. jaanuaril kell 12 järjekordne rongkäik „Loomade heaks“. Rongkäigule on oodatud kõik loomasõbrad, sealhulgas ka koeraomanikud koos oma koertega.

Traditsioonilise rongkäiguga püüab MTÜ Loomus juhtida tähelepanu karusloomafarmide keelustamise vajadusele ning toetada positiivseid muudatusi seadusloomes ja loomade õigust loomuomasele elule.

Karusloomafarmides veedavad rebased ja mingid terve elu puurides, neid tapetakse tagurliku moe nimel erakordselt julmal viisil.

„Loomatööstustes kannatavad miljonid loomad. Karusloomafarmides veedavad rebased ja mingid terve elu puurides, neid tapetakse tagurliku moe nimel erakordselt julmal viisil,“ seisab Loomuse Facebooki üleskutses. „Loomad ei saa ennast ise kaitsta ja oma vabaduse eest seista. Loomadel on vaja nende heaolust hoolivate inimeste häält.“

Etnomuri ühineb MTÜ Loomuse üleskutsega ja kutsub koeraomanikke koos oma koeraga rongkäigust osa võtma. „Meil on rongkäigul alati palju koeri olnud. Peaasi, et koerale meeldib,“ ütles Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp Etnomurile.

24. novembril 2018 toimunud rongkäigust võttis osa oma 300 inimest ja päris palju koeri. / Foto: Sander Burmeister

Rongkäik algab laupäeval kell 12 Tallinnas, Viru väravate juures, kust liigutakse läbi vanalinna edasi Toomapeale, Riigikogu ette. Korraldajad paluvad neil, kes on rongkäigule minemas täita ankeet, et korraldajad saaksid meeleavaldust paremini planeerida.

MTÜ Loomus eestvedamisel püüti mullu, sarnaselt paljudele arenenud riikidele, karusloomafarme keelustada ka Eestis. Karusloomafarmide keelustamise eelnõu lükati parlamendis paraku tagasi häältega 28-25. MTÜ Loomus jätkab siiski tööd, et see julm tööstusharu Eestist kaoks.

MTÜ Loomus on loomade eestkoste organisatsioon, kes esindab eelkõige nende loomade huve, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnaha tootmiseks. Loomuse eesmärkideks on loomatemaatika tähtsuse tõstmine Eesti ühiskonnas; loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamine; loomakaitsepoliitika kujundamine.