Toila vallas visati kutsikad metsa alla surema

1
1343
Ellu jäänud kutsikad ja nende ema päästmise õhtul varjupaigas. / Foto: Kohtla-Järve loomade varjupaik Grey Dogs

Politsei leidis 28. detsembril 2019 Toila vallas, Kukruse külas metsast pappkarbi seitsme vastsündinud kutsikaga, kellest üks oli surnud. Ellujäänud kutsikad ja nende ema on praeguseks turvaliselt varjupaigas.

Kutsikad leidis metsa alt Jõhvi politseijaoskonna politseinik tööst vabal ajal, ütles politsei- ja piirivalveameti (PPA) pressiesindaja Leana Loide Etnomurile. „Ta (politseinik – toim) teavitas juhtumist häirekeskust numbril 112 ning sündmuskohale tuli politseipatrull,“ kirjeldas Leana Loide juhtunut ja lisas, et politseipatrull toimetas leitud kutsikad varjupaika.

Loide sõnul on kuriteos alust kahtlustada 56-aastast meest, kelle koduhoovist leiti kutsikate ema ja tema kuudist veel üks surnud kutsikas. Politsei viis kutsikate ema samuti varjupaika. Etnomuri andmetel loobus mees politsei juuresolekul koerast.

Metsa visatud 7-st kutsikast jäi ellu 6. / Foto: Aitame Loomi Koos MTÜ

Juhtunut on põhjalikult kirjeldatud Aitame Loomi Koos MTÜ (МТЮ Поможем животным вместе) oma Facebooki lehel. MTÜ info põhjal märkas juhuslik mööduja, kelleks osutus siis politseinik, kutsikate metsa alla viskamist. Politseinik suutis mehe autonumbri kirja panna ja edasi tegutses siis juba kohalik politseipatrull. Politsei viis kutsikad ja nende ema Kohtla-Järve loomade varjupaika Grey Dogs.

Mees olevat põhjendanud kutsikate metsa alla viskamist sellega, et koertel pole hinge, kirjutas Aitame Loomi Koos MTÜ. Väidetavalt on selle mehe koer ennegi poeginud ning kutsikatest on samal viisil vabanetud varemgi.

Mehe suhtes on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb looma julma kohtlemist, ütles PPA esindaja Leana Loide. Selle paragrahvi järgi saab inimest karistada rahalise trahvi või kuni üheaastase vangistusega.

Praeguseks peaksid kutsikad ja ema asuma Tallinnas, Loomade Hoiupaik MTÜ hoole all.

1 kommentaar

  1. […] Politsei leidis 28. detsembril 2019 Toila vallas, Kukruse külas metsast pappkarbi seitsme vastsündinud kutsikaga, kellest üks oli surnud. Kutsikad leidis metsa alt Jõhvi politseijaoskonna politseinik tööst vabal ajal, ütles politsei- ja piirivalveameti (PPA) pressiesindaja Leana Loide. „Ta (politseinik – toim) teavitas juhtumist häirekeskust numbril 112 ning sündmuskohale tuli politseipatrull,“ kirjeldas Leana Loide 3. jaanurail  juhtunut ja lisas, et politseipatrull toimetas leitud kutsikad varjupaika. Kuriteos esitati kahtlustus 56-aastasele mehele, kelle koduhoovist leiti kutsikate ema ja surnud kutsikas. Politsei viis kutsikate ema samuti varjupaika. (Loe ka 3. jaanuari uudist) […]