Tartumaal leiti järjekordne katkukahtlusega rebane

0
2085
20. veebruaril Tallinnast Pääsküla raba äärest leitud haige rebane, kellel kahtlustati koerte katku, tuli uinutada. Foto: Eesti Metsloomaühing, Facebook

Eesti Metsloomaühing ja Loomapäästegrupp püüdsid eile kinni ühte Tartumaal, Tähtvere vallas koduaeda tulnud haige rebase, kes tuli koerte katku kahtluse tõttu eutaneerida. Viimase kuu jooksul on katkukahtlusega rebaseid leitud mitmeid ja neist ühe puhul on katkukahtlus ka kinnitust leidnud.

„Täna saabus meile teade Tartumaalt, et rebane on tulnud koduaeda ja käitub kummaliselt. Teeb ringe ja pole nagu õige asi,“ kirjutas Metsloomaühing Facebookis. Ühingu sõnul läks loomale appi Loomapäästegrupi vabatahtlik, kes toimetas looma kliinikusse. „Kliinikus kahtlustati rebasel koheselt koerte katku, mis on Eestis hetkel suureks probleemiks,“ teatas Metsloomaühing.

„Loom sai abi eutaneerimisega, sest tal oli juba nii halb olla, et puudusid igasugused tajud: ta ei tundnud enam lõhna, krambitas, ei kuulnud ega näinud enam, ning tundis end väga halvasti,“ kirjeldas ühing, miks rebane uinutati. Lisaks sai ühing eile teate ka Tartust, kus veidralt käituv rebane sõiduteel kõndis.

„Taaskord reageeris Loomapääste grupp, kelle vabatahtlik kohe rebast otsima läks, kuid ei leidnud. Kohe lähevad nad aga uuesti otsima, ehk leiavad ta nüüd üles. Kui rebane leitakse, siis läheb ta samuti kohe kliinikusse. Hetkel on alust arvata, et tegu on taaskord katkuga,“ kirjutab Ühing.

Metsloomaühing palub annetajate abi, et tasuda Tähtvere vallast leitud rebast testida ja tema katkukahtlusele kinnitust saada. „Selleks palume väga teie abi, sest testi tegemine on kallis,“ nentis ühing.

Rahumäel 19. veebruaril auto alla jäänud rebane, kellele Loomapäästegrupp appi tõttas, põdes samuti koerte katku. Foto: Heiki Valneri blogi, Loomapäästegrupp OÜ

Metsloomaühing kutsub ka kõiki koeraomanikke üles oma koeri vaktsineerima, et välistada koera haigestumine koerte katku. „Kuna Tartumaal on hetkel väga mitu rebast juba koerte katkuga leitud, siis kutsume üles kõiki inimesi oma koeri vaktsineerima! Koerte katk on surmav ja väga piinav, kuid seda saab vältida, kui te oma koera ära vaktsineerite! Palun leidke see aeg, et seda teha!“ kirjutab ühing.

Etnomuri tuletab meelde, et detsembris suri koerte katku kolm Tallinna piirikonnas elavat koera. Kinnitust sai ka aasta algul Harku järve äärest leitud ja eutaneeritud rebase katkukahtlust. Lisaks leiti veebruari keskel haiged ja katkukahtlusega rebased Luunja vallast ning Tallinnast Rahumäelt ja Pääsküla rabast.

Veterinaar- ja toiduamet ei ole viimaseid rebaste katkujuhtumeid kinnitanud.

AITA TASUDA REBASTE KATKUTESTIDE EEST

Eesti Metsloomaühing on vabatahtlikul tegevusel ja vaid annetuste toel toimiv ühing, seetõttu on igasugune toetus väga oluline!

Metsloomade aitamiseks vajalikke kulusid saad aidata neil maksta helistades:

  • Telefonil: 900 9933 – annetad 5€;
  • Telefonil: 900 9955 – annetad 25€.

NB! Kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!

Toetuse võib saata ka pangakontole: EESTI METSLOOMAÜHING, EE952200221067573100, SWIFT/BIC kood: HABAEE2X. Selgituseks: “Rebaste katkutest!”

Eile Eesti Metsloomaühingu ja Loomapäästegrupi koostöös päästetud rebane:

Tartumaa katkukahtlusega rebane.

Täna saabus meile teade Tartumaalt, et rebane on tulnud koduaeda ja käitub kummaliselt. Teeb ringe ja pole nagu õige asi. Meie vabatahtlik kahjuks kohe reageerida ei saanud, kuid kohale läks Loomapääste grupi vabatahtlik, kes looma kliinikusse viis. Kliinikus kahtlustati rebasel koheselt koerte katku, mis on Eestis hetkel suureks probleemiks. Loom sai abi eutaneerimisega, sest tal oli juba nii halb olla, et puudusid igasugused tajud: Ta ei tundnud enam lõhna, krambitas, ei kuulnud ega näinud enam, ning tundis end väga halvasti. Siiski soovime väga teda testida ja katku kahtluse kinnitada. Selleks palume väga teie abi, sest testi tegemine on kallis.Juba veidi aega hiljem saabus uus kõne Tartust, kus teatati autoteel jalutavast kahtlaselt käituvast rebasest. Taaskord reageeris Loomapääste grupp, kelle vabatahtlik kohe rebast otsima läks, kuid ei leidnud. Kohe lähevad nad aga uuesti otsima, ehk leiavad ta nüüd üles. Kui rebane leitakse, siis läheb ta samuti kohe kliinikusse. Hetkel on alust arvata, et tegu on taaskord katkuga. Kuna Tartumaal on hetkel väga mitu rebast juba koerte katkuga leitud, siis kutsume üles kõiki inimesi oma koeri vaktsineerima! Koerte katk on surmav ja väga piinav, kuid seda saab vältida, kui te oma koera ära vaktsineerite! Palun leidke see aeg, et seda teha!Täname väga Loomapääste gruppi, et nad kiirelt reageerisid ja meid aitasid!—————————————————————————————————-Eesti Metsloomaühing on vabatahtlikul tegevusel ja vaid annetuste toel toimiv ühing, seetõttu on meile igasugune toetus väga oluline!Metsloomade aitamiseks vajalikke kulusid saad aidata meil maksta helistades:Nr 9009933 – annetad 5€Nr 9009955 – annetad 25€Kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!Toetuse võib saata ka pangakontole:EESTI METSLOOMAÜHING, EE952200221067573100SWIFT/BIC kood: HABAEE2XSelgituseks: "Rebaste katkutest!"PayPal konto link:https:/www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=S4NU4QQJ3WVJW&source=urlAitäh kõigile meie toetajatele! ❤️-0:54

Posted by Eesti Metsloomaühing on Pühapäev, 1. märts 2020