Tartu sai endale Eesti moodsaima väikeloomade operatsiooniploki

0
1123
Maaülikooli loomakliiniku uue kirurgiaploki avamine. / Foto: Risto Mets, Eesti Maaülikool

Eesti Maaülikool (EMU) avas eile oma väikeloomakliinikus Eesti suurima ja moodsaima operatsiooniploki, mis avardab eelkõige keerulisemate lõikuste võimalusi, annab Maaülikool teada.

“Märgatavalt paranevad tingimused näiteks südame- ja kopsulõikuste osas ning hingamisabi anesteesias patsientidele,” loetles EMU kliinilise veterinaarmeditsiini õppetooli kliiniline juht Aleksandr Semjonov uue opiploki plusse. Juhitavat hingamist läheb loomade puhul tarvis sama palju kui inimestel, sest keerulisteks operatsiooniks sügavalt uinutatud lemmikute hingamine kipub sagedasti seiskuma.

Lisaks vajavad mitmed ortopeedilised lõikused operatsiooni ajal röntgenoloogist uuringut. Kui varem tuli loomast patsient viia eraldi radioloogia osakonda, siis nüüd on üks opisaal varustatud röntgenseadmega ning pilte on võimalik teha patsienti liigutamata.

Neli uut opisaali võimaldavad võtta vastu senisest rohkem patsiente samal ajal. Enamik keerulisemat ravi nõudvaid patsiente saadetakse reeglina Maaülikooli kliinikusse ja just selliste abivajajate jaoks ongi uued tingimused loodud.

Eesti Maaülikooli loomakliinik on Euroopa täisakrediteeringuga õppekliinik, kus õpetatakse Eesti ja välismaa veterinaariaüliõpilasi.

Allikas: Eesti Maaülikooli pressiteade