Tänavu on politseikoerte read täienenud 11 uue koera võrra

1
1188
Hectori tööks saab koos koerajuht Veikoga meie kagupiiri valvamine. Foto: eesti_politseikoerad / Instagram

Viimane uustulnuk on pisike tööliini saksa lambakoer Hector (vt loo lõpus ka videot!). Kokku on lõppeval aastal politseisse toodud 11 uut kutsikat.

Teenistusikoeri on politsei- ja piirivalveametis praegu 76. Kõige rohkem teenib politseis saksa lambakoeri, keda on politseis tööl kokku 41. Malinoise ehk belgia lambakoeri on 28 ning lisaks neli inglise ja kaks vene spanjelit ning üks retriiver.

Kõige pisema politseikoera ametlik nimi on Hector vom Hopfenbachtal. Hector on otsaga pärit Saksamaalt, Dresdeni lähistelt kennelist Hopfenbachtal ja tema kasvatajaks on Claudia Richter. Hectoril on kokku 10 õde-venda. Hector (isa: Pike del Lupo Nero, ema: Hailey von der Teufelskehl) saab jõulude ajal, 25. detsembril kolme kuuseks.

Hectori tööks saab koos koerajuht Veikoga meie kagupiiri valvamine. Foto: eesti_politseikoerad / Instagram

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) logistikabüroo relvastuse ja erivahendite grupi juhtivametniku Tõnu Tänava sõnul on nad sel aastal toonud viis koera Soomest, kaks Saksamaalt, ühe Austriast ja ühe Venemaalt. Kaks politseis tööle hakanud teenistuskoera kutsikat on ostetud meie oma Eesti kennelitest.

„Teeme koostööd erinevate kennelitega mitmetes riikides, et leida parimad tööliini omadustega teenistuskoerad,“ selgitas Tõnu Tänav. Ta lisas, et kennelit valides uuritakse eelnevalt kutsikate vanemate tausta ja seda, milliste omadustega tööliini koeri sealt on varem tulnud ning milline on tagasiside nendele koertele. „Välismaal on suurem valik tööliini koeri ja kõige enam koostööd oleme teinud Soome kennelitega,“ märkis politsei esindaja, „kuid täna on Soome enda jõustruktuuride poolt väga suur nõudlus tööliini koerte järgi. Seetõttu oleme neid toonud ka kaugematest riikidest.“

Teeme koostööd erinevate kennelitega mitmetes riikides, et leida parimad tööliini omadustega teenistuskoerad.

Kennelist Hopfenbachtal on politsei- ja piirivalveamet teenistuskoeri varemgi võtnud ning Tõnu Tänava sõnul on koerajuhtide tagasiside on olnud positiivne. „Antud kennel on juba varasemalt meile tuttav ja usaldusväärne, seetõttu broneerisime juba varakult omale kutsika just sealt,“ lisas Tõnu Tänav.

Teenistuskoerte hinnad on jäänud PPA teatel 800-1300 euro vahemikku. Uustulnuka Hectori eest maksis politsei- ja piirivalveamet 900 eurot. Enne tööle asumist on Hectoril palju õppida. Ta peab käima koolis ning õppima kuulekust ning jäljetööd. Vanemaks saades hakkab Hector koos koerajuht Veikoga (pildil) Eesti kagupiiril patrullima. Veikole on Hector teiseks koeraks, esimese koera sai ta 2014. aasta kevadel.

Vaata ka PPA politseikoerte Instagrami videot uuest neljajalgsest politseinikust:

1 kommentaar