Süüdimõistetud loomapiinajad on USA-s avalikes registrites

0
1247
Kas meil peaks ka selline avalik register olema? Mida teie arvate?

Loomade väärkohtlejad satuvad mitmes Ameerika Ühendriikide osariigis avalikku registrisse samamoodi nagu seksuaalkurjategijad. Ehk siis saavad varjupaigad ja kutsikamüüjad enne looma loovutamist kontrollida, kas konkreetsele inimesele anda looma või ei.

Mõned sellised registrid on ainult ametiisikutele kasutamiseks, teised on aga avalikud ja kõikidele kättesaadavad. Näiteks saab igaüks Tennessee loomade väärkohtlemise registrit uurida ja tuvastada need inimesed, kellele koera anda ei tohiks. Tennessees töötab see register alates 2017. aastast, vastav seaduseakt võeti vastu 2015. aasatal

Kuna tõukoerte kutsikaid müüvad aeg-ajalt Ühendriikidesse ka Eesti kasvatajad, siis tasuks neil ostja nime guugeldada ja uurida ka neid registreid. Et olla kindel, et kutsikas normaalse loomaomaniku kätte satuks.

Ühendriikide loomade väärkohtlemise registreid saab otsida kasutades vastava osariigi nimetus + otsisõnu “Animal Abuser Registry” või “Animal Abuse Registry“.

Sarnase registri seaduse vastuvõtmist Euroopa parlamendi tasemel üritati rahvaalgatuse korras 2012. aastal ka Euroopas, kuid edutult.

Kas meil peaks ka selline avalik register olema? Mida teie arvate?