SOOVITUS Loe e-raamatukogus koeraraamatuid

0
861
Üleriigilise eriolukorraga seoses hangib keskraamatukogu e-raamatute litsentse tavalisest suuremal hulgal, et võimalikult paljud inimesed saaksid raamatuid lugeda. Foto: Pixabay

Kui koeraga jalutatud, lapsed tuttu pandud ning isiklik raamaturiiul tühjaks loetud, saab uurida, mida Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogu ELLU lugemiseks pakub. Etnomuri uuris ja leidis 4+ koeraraamatut, mida lugeda tasub. Kannatust tasub ka varuda, sest e-riik on praegu aeglane.

Koeraraamatud, mis on e-versioonis lugemiseks saadaval:

1 “Geniaalsed koerad. Milles avaldub koerte tarkus.“

Brian Hare, Vanessa Woods

Igaühel on oma arvamus sellest, mis koerad targaks teeb. Viimase kümne aasta jooksul on koerte intelligentsuse uurimises toimunud midagi revolutsiooni taolist. On ilmunud väga palju teaduskirjandust, mis käsitleb koerte psühholoogiat ja mis vahetevahel toetab ja vahetevahel ei toeta meie isiklikku arvamust. See raamat avab meile koera kognitiivse maailma, mis on kaugelt keerulisem ja huvitavam, kui me seda siiani võimalikuks oleme pidanud.

2 „Koerad ja meie“

Alexandra Horowitz

Raamat on mõeldud nii intelligentsele, uudishimulikule koeraomanikule, kes ihkab oma lemmiku kohta lugeda kaasaegset ja mõtlemapanevat, kui ka lihtsalt loodushuvilisele, kes tahab saada koerte kohta teada midagi täiesti erinevast vaatevinklist. See raamat avab meile koera kognitiivse maailma, mis on kaugelt keerulisem ja huvitavam, kui me seda siiani võimalikuks oleme pidanud.

3 „Vanade koerte tarkus“

Elli Radinger

Huntide ja koerte asjatundja Elli H. Radinger jutustab selles raamatus kaasahaaravalt tõestisündinud lugusid koertest, mis räägivad meile usaldusest, kannatlikkusest, tänulikkusest, intuitsioonist, armastusest, andestamisest ja tarkusest. Sama autori raamatutest on eesti keeles varem ilmunud „Huntide tarkus“. Seda viimast küll e-raamatukogus ei ole.

4 „Parimad koeralood“

Raamat sellest, kuidas võib üks koer muuta inimese elu. Sisaldab endas mitut, erinevate autorite kirjutatud koeralugu. Nt Rudyard Kiplingi jutustust “Pantvang Garm”, D. H. Lawrence’ juttu “Rex” ja Marshall Saundersi lugu “Foksterjer Billy” jt.

5 Libahundid

Koerainimestel tasub alati üle lugeda lood libahuntidest. Kui hunt on koera esivanem, siis on ka igas kodukoeras pisut libahundi geeni. 😊

ELLU on tasuta kõigile

E-raamatukogu on kõikidele tasuta! Ka need, kes elavad välismaal või on sinna viiruse tõttu lõksu jäänud. ELLU on kohandatud lugemiseks ka vaegnägijatele. Lisainfot ELLU lugejaks registreerimise kohta leiad Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt. ELLU-sse sisselogimisel on kasutajatunnusteks isikukood ja Minu ESTERi salasõna.

ELLU annab ka teada, et seoses eriolukorraga hangib keskraamatukogu e-raamatute litsentse tavalisest suuremal hulgal, et võimalikult paljud inimesed saaksid raamatuid lugeda. ELLU palub ka kannatust, sest suure huvi tõttu võib ELLU olla esialgu aeglane. ELLU on avatud 24/7.