Soomes lasi politseinik reidi käigus politseikoera maha

0
1434
Foto: Poliisi Itä-Uusimaa / Twitter

Politseikoer hukkus, kui ründas Sipoos tööülesannet täites tagaotsitava asemel kogemata üht politseinikku, kes tulistas koera enesekaitseks, teatas Ida-Uusimaa politsei. Politseikoer suri veterinaarkliinikus, politseinik viga ei saanud.

Ida-Uusimaa politsei teatas, et politseipatrulli üheks ülesandeks oli kahe tagaotsitava tabamine. Politseikoer lasti tavapäraselt läbiotsitavatesse ruumidesse üksinda. Paraku oli ühes ruumis varjatud aken või luuk, kust koer välja pääses. Väljas märkas koer aga inimest, keda koer politseinikuna ei tuvastanud ning seetõttu käitus koer nagu teda on koolitatud ja ründas. Politseinik pidi koera tõrjumiseks kasutama oma teenistusrelva.

„Politseinik pääses vigastusteta, kuid politseikoer sai viga ja viidi koheselt veterinaarkliinikusse,“ ütles Ida-Uusimaa politsei peakomissar Jussi Huhtela. Ta lisas, et koer suri saadud vigastusse. „Väga kahetsusväärne juhtum, kuid peab meeles pidama, et politseikoer on lõppkokkuvõttes jõu kasutamise vahend – ja ka loom,“ märkis Huhtela.

Allikas: Itä-Uudenmaan poliisi, Poliisi.fi