Skywhite koertekoolis Lääne-Virumaal algab uus kutsikakursus

0
1203
Skywhite kutsikakooli juhendab koerte koolitaja ja koerasportlane Leili Kang. / Foto: Erakogu, Leili Kang

Kui sul on kodus üks kutsikapätakas, kes sind iga ilmaga õue jalutama ajab, siis on 15.märtsil algava Skywhite koertekooli uus kutsikakursus just sulle. Uue kutsikagrupi komplekteerimine on juba alanud.

Suur või väike, sile või karvane, emane või isane – kõik see ei oma tähtsust, oluline on tahe ja soov midagi õppida ja uusi teadmisi saada. Kutsikakool toimub Kadrina vallas, Orutaguse külas Kuusiku trenniplatsil koertekoolitaja Leili Kangi juhendamisel.

“Kutsika tõug või tõutus ei oma tähtsust. Kõigil koertel on vaja esmast algõpet, et neist kasvaksid korralikult käituvad koerad,” on kutsikakooli juhendaja Leili Kang seisukoht.

Mida siis kutsikakoolis õpitakse?

Lisaks esmastele, elementaarsetele käsklustele nagu istu, lama, seisa, kõrval, siia, räägitakse kutsikakoolis ka koera toitumisest, liikumisest, hammastest, autoga sõitmisest, steriliseerimisest ja kastreerimisest, levinumatest tervisemuredest ning paljust muust.

Leili sõnul õpetatakse koolis kutsikale ja omanikule omavahelist kontakti, esmaseid käskluseid ning vaadatakse, kuidas väikeseid rüblikuid veidi paigal püsima saada. “Õpetame koeraomaniku koera õpetama,” ütleb Leili. “Õiged ajastused käskluste andmisel ning kiitmisel ja premeerimisel on kutsika jaoks väga olulised.” Läbi selle õpib väike koerahakatis usaldama oma inimest ning tema heaks rõõmuga töötama. Leili lisab, et olulisel kohal on ka kutsika harjutamine võõraste inimeste ja teiste koertega.

Sellest aastast on kutsikakooli tunniplaani lisatud ka vabastav käsklus, lõdvas rihmas liikumise õpetus. “Ühe tunni veedame rääkides ja praktiseerides näitusel toimuvat,” lisab Leili.

Leili Kang palub kutsikakoolist huvitatud koeraomanikel enne kursusele registreerumist läbi lugeda kutsikakooli tutvustuse Skywhite koertekooli VEEBILEHEL. Lisaks, kui sul on kodus kutsikas ning sa tead juba hetkel kindlalt, et tahad temast korralikku kuulekuskoolituse (KK) koera, kellega osaleda võistlustel, siis anna sellest registreerumisel kindlasti teada.

Skywhite koertekool tegemisi näed ka nende Facebooki lehel.

Alanud on kutsikakooli LXXIX lennu komplekteerimine :)Grupp alustab 15.märtsil, Orutaguse külas, Kadrina vallas,…

Posted by Skywhite koertekool on Teisipäev, 25. veebruar 2020