Saue vallas saab koeri, kasse tasuta marutaudi vastu vaktsineerida

0
793
Marutaudi vastu vaktsineerimine on tasuta. Lemmiklooma kiipimine on tasuta ainult Saue valla elanikele. Foto: Canva

Lemmikloomi saab tasuta marutaudi vastu vaktsineerida ja tasuta kiipida neljal päeval märtsis ja aprillis Turbas, Riisiperes, Sauel ja Laagris.

Vaktsineerimise ja kiipimise kampaania korraldajateks on Saue vallavalitsus ja Keila Loomakliiniku loomaarst Jaak Jõks.

„Kodu lähedal vaktsineerimine vôimaldab tulla kohale ka loomaga, kes näiteks autosõitu ei talu,“ märgib Saue vallavalitsus oma veebilehel. „Oodatud on kôik terved loomad. Kindlasti tuleb arvestada, et vaktsineerimine toimub välitingimustes ja loom peab olema teistega sôbralikult järjekorras.“

Saue valla lemmikloomi saab vaktsineerida:

  • 21. märtsil Turba raudteepeatuse parklas, kl 15-17,;
  • 4. aprillil Riisipere lasteaia juures olevas parklas (Metsa tn poolne), kl 15-17,;
  • 11. aprillil Saue linnas, Tule 7 parklas, kl 15-18,;
  • 18. aprillil Laagris, Veskitammi 1a parklas, kl 15-18.

Marutaudi vastu vaktsineerimine on tasuta. Lemmiklooma kiipimine on tasuta ainult Saue valla elanikele.

Samas saab lasta oma koerale või kassile teha ka kompleksvaktsineerimise, kuid selle eest tuleb loomaomanikul ise tasuda. Kompleksvaktsiini hind on selle kampaania ajal siiski tavapärasest pisut soodsam: kassi eest 16 ja koera eest 20 eurot.

Kaasa palutakse võtta iseenda ID-kaart ning koerale suukorv. Viimast saab vajadusel kohapeal ka laenata. Kassid soovitatakse kohale tuua transpordipuuris. Kaasa tuleks võtta ka looma  vaktsineerimispass, selle puudumisel vormistatakse vetpass vaktsineerimise jooksul.

Saue vald rõhutab, et kiip vôimaldab lemmiklooma kiiremini identifitseerida ja omanikuga kontakti saada. „Loom ei pea veetma hoiupaigas stressirohket ja kulukat aega. Identifitserimata loom on suur kuluallikas ka vallale,“ märgib vald.

Eesti on küll ametlikult marutaudivaba maa, kuid marutaud on endiselt levinud idapoolsetes riikides ning metsloomad piire ei tunne. Lisaks on Eestis taas levima hakanud koerte katk. VTA teatas äsja, et lisaks detsembrikuus katku surnud kolmele koerale diagnoositi märtsis katk veel ühel koeral ning aasta algusest saati on kinnitatud koerte katku haigestumine neljal rebasel.

Saue vallavalitsus koos Keila Loomakliiniku loomaarsti Jaak Jõksiga korraldab lemmikloomade tasuta marutaudivastase…

Posted by Saue vald on Kolmapäev, 4. märts 2020