Raasiku sai endale esimese koerteplatsi  

0
282
Uus koerteväljak asub Raasikul Paju tänava ääres. / Foto: Kristiina Parve

Koerteväljakuid kerkib nagu seeni pärast vihma. Reedel avati üks Viimsis ja kohe, kohe avatakse ka Raasiku koerte jalutus- ja treeningväljak.

Raasiku koerteväljak rajati ettevõtlike kohalike koeraomanike, Raasiku Kodukandi Seltsi ning vallavalitsuse ühisel nõul ja jõul. Koerteplatsi ehitamist rahastati Leader-programmist.  Toetust saadi 5993 eurot, kogumaksumus oli 7291,25 eurot. Nõutava omaosaluse tasus Raasiku vald.

Raasiku koerteplatsist räägiti juba 2016. aastal, kuid ühel või teisel põhjusel venis selle rajamine aastaid. Platsi asukohas jõuti kokkuleppele alles eelmise aasta sügisel, sel kevadel sõlmis vald Raasiku Kodukandi Selts MTÜ-ga tasuta maakasutuslepingu ning augustis tegi PRIA toetuse osas positiivse otsuse.

Praegu on Raasiku koerteplats tühi, varustus tuleb koeraomanikel ise sinna muretseda. / Foto: Kristiina Parve

Ise tuleb käed külge lüüa ja tegutseda

Raasiku koerte jalutusplatsi loomise lugu on suurepärane näide, kuidas kohalikud koeraomanikud aktiivselt ja targalt tegutsedes oma kodukoha (koerte) elu suudavad paremaks muuta. Raasiku koertepargi rajamise eestvedajateks on Kristiina Parve ja Krista Erg-Scacchetti, kaks agarat Raasiku koeraomanikku. Kristiina ja Krista selgitasid aktiivselt avalikkusele, miks koerteplatsi on vaja. Osaleti valla avalikel aruteludel ja öeldi sõna sekka ka kohalikus ajalehes „Sõnumitooja“ ning muidugi sotsiaalmeedias, kuhu loodi kogukonnagrupp „Raasiku aleviku koertepark“.

PRIA kohustuslik silt sai üles 22. detsembril. / Foto: Facebooki grupp „Raasiku aleviku koertepark“

Kristiina Parve ütles Etnomurile, et tegelikult oli koerteväljak Raasiku valla arengukavasse sisse kirjutatud. Kristiina ja Krista Erg-Scacchetti võtsid siiski vallaga ise ühendust ja pakkusid platsi rajamise kiirendamiseks oma abi. „Pakkusime, et taotleme rahastust ja teeme ise, vald aitas maalapi ja omafinantseeringuga,“ rääkis Kristiina koertepargi rajamise algusest.

Tema sõnul lubas vald lisaks omalt poolt paigaldada ka valgustuse, pingi ja prügikasti. „Abiks platsi rajamise rahastuse leidmiseks oli Tiina Sergo Ida-Harju koostöökojast, kes andis nõu mida ja kuhu ja kuidas esitada,“ ütles  Kristiina. Tema sõnul on nad valmis oma kogemusele toetudes nõu jagama ka teistele, kes oma kodukohta koertele väljakut rajada tahavad. Tema esimeseks soovituseks on – tuleb ise tegutseda ja käed külge panna.

Koerteplatsi sisustuse rajamiseks vajatakse tuge

Uus koerteväljak asub Raasikul Paju tänava ääres, Mistra-Autexi ja uue kalmistu vahelisel alal. Platsile pääseb ligi nii jalgsi kui ka autoga. Platsi suurus on 2172 ruutmeetrit ning see on piiratud turvalise võrkaiaga. Praegu on väljak veel tühi, sest sisutus tuleb koeraomanikel ise sinna rajada. Selleks kogutaksegi annetusi.

„Palkidest poomid, kust üle kõndida ja autokummid, mille peale hüpata ja alt läbi roomata saab jne,“ kirjeldas Kristiina asju, mida nad koerteplatsile panna tahaksid. „Hetkel kogumegi annetusi materjali või raha näol,“ lisas Kristiina.

Raasiku koerteplatsi annetustopsid on üleval Raasiku ja Aruküla Konsumites ning Raasiku raamatukogus. / Foto: Facebooki grupp „Raasiku aleviku koertepark“

Annetustopsid on üleval nii Raasiku kui ka Aruküla Konsumites kassa juures kui ka Raasiku raamatukogus. Lisaks saab koerteplatsi sisustuse ostmist ja ehitamist toetada rahalise annetusega Raasiku Kodukandi Selts MTÜ arvele. Mida ja millist abi vajatakse saad täpsemalt küsida Facebooki grupis „Raasiku aleviku koertepark“.

Annetus Raasiku koertepargi heaks:

  • Saaja: Raasiku kodukandi selts MTÜ
  • Arve nr: EE90 2200 2210 3990 3067
  • Selgitus: „Raasiku koertepark“

Eile oli koerteaedik veel lukus, kuid Kristiina sõnul kaaluvad nad siiski selle avamist, et kohalikud koeraomanikud oma koeri turvalises kohas jooksutada saaksid.

ÜLESKUTSE

Kui sinu kodukohas on ka äsja valminud või tegemisel koerteplats, siis anna sellest Etnomurile teada. Anna ka teada, kui sinu vald, küla või linn ei ole koerteväljakute rajamist vajalikuks pidanud ja näidanud ainult punast tuld.