Politseikoer Jacki tabas metsa pagenud liiklusrikkuja

0
972
Lääne prefektuuris ametis olev teenistuskoer Jacki leidis koos oma koerjuhi Birgit Karuga politsei eest põgenud mootorratturi vaevata üles. Foto: Politsei- ja Piirivalveamet

Pättidel ja muidu pahalastel oleks aeg mõista, et teenistuskoera eest ära ei jookse ja peitu ei poe. Seda tõsiasja kinnitab hiljutine juhtum Pärnumaal, kus politsei peatumismärguanne eiranud mootorrattur otsustas metsa pageda. Muidugi leidis põgeniku metsast üles politseikoer Jacki (pildil).

Mis siis juhtus? Nimelt märkas politseipatrull 30. oktoobril veidi enne kella 14 Põhja-Pärnumaa vallas Pärnu-Rakvere-Sõmeru maanteel mootorratturit, kelle masinal ei olnud numbrimärki ega põlenud ka tuled.

Koerajuht Birgit Karu ja Jacki sündmuskohal. Foto: Politsei- ja Piirivalveamet

Politsei- ja Piirivalveameti teatel andis patrull mootorratturile peatumismärguande, millele rattur vilistas ja politsei eest minema kihutas. Mootorrattur pööras maanteelt taluhoovi, sealt edasi põllule ning kadus seejärel patrullil silmist.

„Politseinikud jätkasid mootorratturi otsimist ning põllult leitud rattajälgede abil leidsid Sikana raba äärest metsatukast mootorratta. Juhti selle läheduses ei olnud, kuid võis arvata, et mees on politseinike eest metsa pagenud,” rääkis Pärnu patrullijuht Henry Murumaa.

Politseipatrull kaasas abijõudu ning mehe metsast leidmiseks kutsuti kohale koerajuht koos otsingukoeraga. Politseikoer Jacki (tööliini saksa lambakoer) võttis mootorratta juurest lõhnajälje üles ning leidis põgeniku umbes 500 meetri kauguselt metsast üles. „Mees oli enda paremaks varjamiseks pikali maha heitnud, kuid jäljekoera teravat nina sellise tegevusega ära ei peta,” kiitis Murumaa koera kiiret tööd.

Politseinikud selgitasid välja, et mootorratturil puudub vastava kategooria sõiduki juhtimise õigus ning pidasid ta kinni. Patrullijuhi sõnul pani rattur oma vastutustundetu käitumisega ohtu nii teised kui ka iseenda.

„Politsei eest põgenemine ei ole kindlasti mõistlik tegu, see ei päästa inimest kuidagi vastutusest, vaid tekitab ohtlikke olukordi ja võib lõppeda väga kurvalt,” lisas Murumaa.

21-aastase mehe suhtes alustati väärteomenetlust nii juhtimisõiguseta sõidu kui ka peatumismärguande eiramise eest. Teda on ka varem juhtimisõiguseta sõitmiselt tabatud ning selle eest karistatud.

Allikas: Politsei- ja Piirivalveamet, Lääne prefektuur