Põhja prefektuur autasustas parimaid töökoeri ja saatis ühe pensionile

1
719
10-aastane vene jahispanjel Deily (koerajuht Rimma Soosaar) saadeti pidulikult pärast 7-aastast teenistust narkokoerana pensionile. / Foto: Marianne Ubaleht, Politsei- ja Piirivalveamet

GALERII Põhja prefektuur autasustas eile oma parimaid töökoeri: parim narkokoer on vene spanjel Raita, parim patrullkoer malinois Sharky. Lisaks saadeti pidulikult pensionile kümneaastane narkokoer Deily.

Põhja prefektuuri parim narkokoer 2019 vene spanjel Raita ja tema koerajuht Natalja Potaptšuk. / Foto: Marianne Ubaleht, Politsei- ja Piirivalveamet

Põhja prefektuuri 2019. aasta parim narkokoer Raita, ametliku nimega Hunter Dy Daisy, on vene jahispanjel, kes on koos oma koerajuhi Natalja Potaptšukiga kõvasti tööd teinud, annab politsei- ja piirivalveamet teada. Näiteks leidis Raita aprillikuus ühe sõiduki läbivaatusel mitmest kohast narkootilist ainet ja selle käsitlemisele viitavaid esemeid nagu kaalud ja piip. Ühel teisel aprillikuus toimunud läbiotsimisel avastas Raita aga suure koguse ecstasy tablette. Lisaks on Raita ja tema koerajuht Natalja panustanud palju noortega töötamisse, käies koolides oma tööd tutvustamas.

Parimaks Põhja prefektuuri patrullkoeraks pärjati belgia lambakoer (malinois) Sharky. Sharky ametlik nimi on Happy Hooligan Attila. Sharky on meie oma Eesti aretus ja pärit Eesti koerasportlase Reelika Reilsoni kennelist Happy Hooligan. Üks Sharky pesakonnakaaslane on ametis Soome politseis, kaks lihast õde on tegusad aga koeraspordis: Lizzy Šveitsis agilytis ja Säde siinsamas Eestis IGP-s (teenistuskoerte kolmevõistlus). Ka Sharky ema Fiona on IGP-koer ja väga tugev erijäljekoer.

Parimaks Põhja prefektuuri patrullkoeraks pärjati malinois Sharky (koerajuht Julia Eesalu). / Foto: Marianne Ubaleht, Politsei- ja Piirivalveamet

PPA pressiesindaja Marianne Ubaleht ütles, et Sharky tegi koos oma koerajuhi Julia Eesaluga eeskujulikku tööd Telliskivi tänaval toimunud tulistamise sündmuskohal. Sharky leidis sealt kaks kuulikesta. Mullu septembrikuus avastas Sharky aga koostöös kriminaalpolitseiga ühe suvila territooriumi ja selle lähiümbruse läbiotsimisel kõrge rohu seest musta prügikoti suure koguse kanepiga. Juunikuus aitas Sharky Maardu lähistel kinni pidada ohtliku mehe.

10-aastane narkokoer saadeti pidulikult pensionile

Koos parimate koerte autasustamisega saatis Põhja prefektuur mõnusat pensionipõlve pidama ühe oma narkokoertest – vene jahispanjeli Deily. Kümneaastasel Deilyl, kelle ametlik nimi on Alcidi Dahlia, täitus seitse aastat tööstaaži. Deaily koerajuhi Rimma Soosaare sõnul on nad koos Deilyga aastate jooksul jõudnud kümnetesse koolidesse rääkima enda tööst ja tegemistest. Eriti tihedalt tehti koostööd Lääne-Harju noorsoopolitseinikega. 2015. aastal valiti Deily ka parimaks Põhja prefektuuri narkokoeraks.

Pensionile läinud Deily oli Põhja prefektuuri 2015. aasta parim narkokoer. / Foto: Marianne Ubaleht, Politsei- ja Piirivalveamet

„Politseikoertele märkide jagamine ja nende pensionile saatmine on meie tore traditsioon juba viiendat aastat. Kõigil koertel on ju hing sama moodi sees ja nad on justkui meie pereliikmed,” rääkis auhinnatseremoonial politseimajor Tõnu Tänav.

Kõigil koertel on ju hing sama moodi sees ja nad on justkui meie pereliikmed.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Marianne Ubaleht ütles, et Põhja prefektuuri koertegrupis on 15 teenistuskoera, kellest 11 on atesteeritud teenistuskoerad. Neli koera alles õpivad ametit, et saada tublideks ja tarkadeks abilisteks oma koerajuhtidele. Põhja prefektuuri koerad abistasid tänavu kolleege Lääne, Ida ja Lõuna prefektuuridest kokku 84 töötunni ulatuses.

1 kommentaar