Hääletus lõppenud! Pärnu koeraomanikud saaksid Tammistesse koertepargi

1
492
Pärnu Piirkondliku Koerakasvatajate Klubi plats. / Foto: Valdis Podžuks

Pärnu Piirkondliku Koerakasvatajate Klubi on teinud linnavalitsusele ettepaneku rajada Tammiste hooldekodu tagusele jõeäärsele luhale koertepark. Pärnu koeraomanike ettepaneku poolt saab hääletada Volid.ee’s Pärnu kaasava eelarve ideede lehel.

Seisuga 15. detsember kell 08.005 oli koertepargi poolt hääli andnud 102 inimest. Hääli oleks vaja aga mitmeid kordi rohkem. Hääletada saab 15. detsembri keskööni. Hääletada saavad ainult Pärnu linna elanikud, kellest igaühel on kasutada kaks häält.

Kui tahad Pärnusse avalikku koertepari, siis hääleta! / Foto: Pixabay

Idee järgi hõlmaks Pärnu Tammiste koertepark umbes ühe kilomeetri pikkust jalutusrada, kus oleksid erinevad takistused lemmikule (nn. Koerte seiklusrada) ning trenažöörid kehaliste harjutuse tegemiseks lemmiklooma omanikele. Ettepaneku kohaselt saaks sinna rajada ka koerteranna ning treeningkoha päästekoertele. Samas kohas asub täna ka Pärnu Piirkondliku Koerakasvatajate Klubi koerte treeningkeskus. Koertepargi rajamise hinnanguline eelarve on 80 000 eurot.

Klubi teatel aitaks selline koertepark vältida koeraomanike ja teiste Pärnu lähiümbruse metsaradade kasutajate vahelisi konflikte, mis võivad tekkida seonduvalt rihmast vabastatud koertega. Klubi leiab, et koertepargi loomine aitab kindlasti ka kaasa Pärnu mainekujundusele.

Pärnu Piirkondliku Koerakasvatajate Klubi juhatuse liikme Valdis Podžuksi sõnul on ehitustegevus antud alal piiratud, kuna seda läbivad kõrgepinge liinid. „Samas on see koht looduslikult ilus, hea juurdepääsu ning samas teatavas mõttes linnast ja liiklusest eraldatud ala mis annab võimaluse koer rihma otsast vabastada,“ ütles Valdis. Ta lisas, et Pärnus püütakse järjest enam keelata koertega terviseradade kasutamist, rannas viibimist jne. „Seega me vajame ala, mis ongi mõeldud lemmikloomasõpradele ja seda see niit võimaldab,“ märkis Valdis. Koertepark oleks avatud kõikidele kasutajatele. Valdise sõnul on neile eeskujuks Kohila vallas asuv Tagadi koerte treeningkeskus. Tagadi treeningkeskus on siiski loodud eraalgatuse korras ja asub eramaal.

Pärnus on hetkel ainult üks õnnetus seisukorras koerte jalutusplats Mai elamurajoonis. Valdise teada on seal rajamisel ka korralik aiaga piiratud ala kus on erinevad takistused lemmikutele. Pärnumaal on veel ka Tori vallas Muti külas eraalgatusel loodud koerteaedik.

Praegu on pärnakad andnud enim hääli Raeküla sportimisvõimaluste ja väikelaste mänguväljaku loomise poolt. Kui tahad, et Pärnu saaks sarnaselt paljudele teistele omavalitsustele oma avaliku koertepargi, siis ütle oma sõna sekka. Hääletada saad siin.

Tammiste jõeäärne luht. / Foto: Valdis Podžuks

1 kommentaar