Pärnakad saavad maikuus uue koertepargi – PALJU ÕNNE!

0
943
Pärnu koeraomanikel ja muidugi koertel on rõõmustamiseks põhjust - suvepealinn saab endale korraliku koerte jalutusplatsi. Foto: Pixabay

Uus Pärnu koertepark asub Mai kergliiklustee ääres (Papiniidu 84) umbes 2000-ruutmeetrisel alal. Uues koertepargis, mis peab valmima maikuus, on kaks eraldi aedikku: üks suurtele, teine väikestele koertele.

„Kuna valmiva pargi läheduses asuvaid Mai, Papiniidu ja Raeküla kergliiklusteid kasutab väga palju koertega jalutajaid ja pargi vahetus naabruses paikneb linna ainus koertele lubatud pääs mereranda, on piirkonnas väga suur vajadus aiaga piiratud pargiala järele, kus koerad saaksid vahelduseks rihma otsas jalutamisele vabalt joosta ja turnida,“ selgitas Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist Anu Villmann, miks Pärnu koerteparki vajab.

Pärnu linnavalitsuse teatel tulevad aedadesse erineva kõrgusega künkad, mille otsa saab ronida ja põõsaste grupid, mille vahel on koertel tore joosta. “Kuna looduses on puutüvi paljude koerte jaoks põnev turnimisobjekt, pannakse ka suurte koerte mänguväljakule maha ehtne puutüvi,” lisas Pärnu linnavalitsuse esindaja. Koerteparki tulevad veel lisaks ka erinevad poomid, astmelauad, jooksutõkked, agility tunnel, istepingid ja prügikastid. Suurtele koertele kavandatud ala on 1215 ruutmeetrit ja väikeste koerte ala 1078 ruutmeetrit.

Mõlemad koerte jooksuaiad sisustatakse nõnda, et väljakul jaguks vaheldust nii loomaomanikule kui ka koerale.

„Mõlemad koerte jooksuaiad sisustatakse nõnda, et väljakul jaguks vaheldust nii loomaomanikule kui ka koerale,“ märkis Villmann. “Mängualade atraktsioonid on minimaalse võimaliku kõrgusega, et peremehel oleks turvaline lemmikut treenida. Oluline pole niivõrd füüsiliselt koormavate takistuste ületamine, kui just ülesande sooritamine ja sellest aru saamine ning omaniku ning koera vaheline kontakt. Samas on koertel kõiki jooksuaedadesse paigaldatavaid vahendeid huvitav ja jõukohane kasutada ka ilma peremehe abita.“

Pärnu koertepargi projekteeris osaühing Hüüp, pargi ehitab välja osaühing Teemantlõiked. Koertepargi valmimisaeg on mai 2020. Park läheb maksma 40 000 eurot.

Uue koertepargi rajamine on Pärnu koeraomanikele heaks uudiseks. Tuletame meelde, et Pärnu Piirkondliku Koerakasvatajate Klubi tegi detsembris linnavalitsusele ettepaneku rajada koertepark Tammiste hooldekodu tagusele jõeäärsele luhale. Paraku ei saanud idee Pärnu kaasava eelarve hääletusel pärnakate toetust. Seega on tore, et suvepealinn saab siiski endale korraliku koertepargi.

Video: Pärnu LV Facebook

õnnelik koer

Uudised lemmikule!🐶Mai kergliiklustee äärde valmib kevadeks koertepark, kus neljajalgsed sõbrad saavad treenides, joostes ja turnides sisukalt aega veeta.Rajatav murukattega koertepark paikneb Mai kergliiklustee ääres (Papiniidu 84) veidi enam kui 2000-ruutmeetrisel alal.Aedadesse tulevad erineva kõrgusega künkad, mille otsa saab ronida ja põõsaste grupid, mille vahel on kutsadel tore joosta.

Posted by Pärnu linn on Teisipäev, 10. märts 2020