Paljud ostukeskuste lemmikloomapoed peavad oma uksed sulgema!

1
1835
Foto: Pixabay

Eriolukorra valitsuskomisjon kehtestas eile täiendavad abinõud COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks. Uued meetmed puudutavad inimeste vahelist distantsihoidmist avalikus ruumis, mis hakkab kehtima homsest ning kaubanduskeskuste ja täiendavate meelelahutusasutuste sulgemist.

Valitsuse pressibüroost kinnitati Etnomurile, et alates 27. märtsist lähevad kinni ka kõik kaubanduskeskustes olevad lemmikloomakauplused, millel ei ole  välisust otse õue. 

“Lahti saavad jääda kaubanduskeskustes asuvad poed, millel on tänavalt eraldi sissepääs (nt Viru keskuse Sportland) või kui poodi pääseb üldkasutatavaid ruume läbimata, nt otse parklast (sageli nt ehituspoed, loomapoed jms). Samal põhimõttel saavad avatuks jääda ka toitlustusasutused,” ütles riigikantselei kommunikatsioonikeskus Etnomurile.

Alates 27. märtsist jäävad suletuks kaubanduskeskused, välja arvatud seal asuvad toidupoed, apteegid, telekommunikatsiooni ettevõtete müügikohad, pangakontorid, pakiautomaadid ning kauplused, kus müüakse või laenutatakse abivahendeid ja meditsiiniseadmeid abivahendi kaardi või meditsiiniseadme kaardi alusel. Kaubanduskeskuste söögikohtades on lubatud vaid toidu kaasamüük.

Valitsuse pressibüroo kinnitas ka, et need lemmikloomapoed, millel on eraldi välisuks, jäävad avatuks. Neis kauplustes tuleb aga järgida põhimõtet, et liikuda tohib kas üksi või kahekesi ning teistest inimestest tuleb hoida vähemalt 2-meetrit vahet.

Kõigi avatuks jäävate poodide sisse- ja väljapääsude juures tuleb tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu. Avatuks jäävad poed peavad tagama nimetatud reegli täitmise.

„Ma palun meie kõigi veel tugevamat pingutust koroonaviiruse leviku tõkestamisel,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Peame käituma „meie“ ühiskonnana, mitte „minu“ ühiskonnana. See on kõigi Eesti inimeste huvides. Mida kiiremini koroonaviiruse levik lõpeb, seda kiiremini me naaseme tavapärase elurütmi juurde.“

Avalikes kohtades nagu välistel mängu- ja spordiväljakutel, randadel, promenaadidel, tervise- ja matkaradadel ja siseruumides tuleb hoida teiste inimestega vähemalt 2 meetrit vahet, välja arvatud kodudes ja juhtudel, kui seda pole võimalik tagada. Avalikus kohas tohib koos viibida kuni kaks inimest. See piirang ei kehti koos viibivatele ja liikuvatele perekondadele ning inimestele, kes täidavad avalikke ülesandeid. Inimeste vahelise ruumi piirang hakkab kehtima homsest, 25. märtsist.

Piirangud vaadatakse üle kahe nädala möödumisel.

1 kommentaar