See on blogi koerateemalistest uudistest. Leiad siit nii päevakajalisi koeralugusid, arvamusi kui ka pikki lugusid koerte ajaloost. Loodan lugejani tuua kõik uudised ja lood, mis koeri – koeraelu ja koerainimesi puudutavad. Nii siitsamast Eestist kui ka mujalt maailmast.

Miks ma seda teen?

Etnomuri loojad – Merike ja Käbitädi

Koera- ja uudistefännina püüan jälgida kõiki koerateemalisi lugusid ja sündmusi, mis internetiavarustes saada on. Enamik sellisest infost on laiali erinevatel veebilehtedel ning erinevates keeltes. Mulle endale sobiks küll hästi, kui mind huvitav asjalik info oleks eesti keeles ja koondatud ühte kohta. Etnomurisse siis. 😊

Lisaks, olen endiselt sügaval sisimas ajakirjanik ning armastan koeri. Seega on igati loogiline, et panin need kaks oma lemmikasja ühte patta (loe: veebi 😊) kokku.

Ja veel. Ma usun, et mitmekülgne info + arutelud aitavad koerte elu ja koerapidamise kultuuri üldisemalt paremaks muuta. Ning muuta ka mitte-koerainimeste suhtumist koerapidamisse. Mõlemani on veel pikk tee.

Kes on Etnomuri looja Merike Kungla

Koeraomanik, kelle kõrval on koerad olnud päris esimestest eluaastatest peale. Hetkel on mul kodus kolm pöörast tööliini saksa lambakoera: vana, keskmine ja noor. Ning väike uustulnuk Susi – laudalakast päästetud kassipoeg.

Enne, kui tervis mind alt vedas tegelesin aktiivselt oma koerte koolitamise ja koeraspordiga ning seda viimast fännan ma siiani. Lisaks siis olen endine ajakirjanik. Nüüd sobiks vist öelda, et olen vabakutseline ajakirjanik. 😊 Iseenda ja oma koerte ninaesise teenin välja osaajaga tööst lemmikloomakaupluse „Koertekeskus“ turundust toimetades. Siinkohal rõhutan, et ametlik töö ja see uudisteblogi on täiesti eraldiseisvad asjad.

Seda uudisteblogi vean üksinda, kuid kaasautorid on igati teretulnud. Loodangi, et selle blogi lugejad löövad ühel või teisel viisil Etnomuri sisu sünnile kaasa. Võtan rõõmuga vastu muhedad ja kriitilised arvamuslood, teated klubide avalikest sündmustest jne😊.

Kuidas sündis nimi Etnomuri?

Nime sünnis on süüdi minu vanim koer Käbi. Tema esimesele pesakonnal oli vaja nn pesakonna nime. Nii nagu tal endal on keskmine nimi Hurmuri. Nii on mugav pesakondi meelde jätta ja nimetada. Nii see Etnomuri sündiski. Ja sobib selle uudisteblogi nimeks hästi ka, sest Etno tähistab siin Eestit ja Muri siis koera. Igati paslik eestikeelsele koerateemalisele uudisteblogile.

Ja veel

Kommentaarid ning asjalik kriitika on teretulnud. Jätan endale aga õiguse kustutada ja bännida kõik ebaviiskad, kedagi solvavad tigedad postitused ning e-kirjad ja sõnumid.

Head lugemist soovides

Merike Kungla

PS! Mulle võib kirjutada selle vormi kaudu.

Kirjuta siia oma nimi.
Kirjuta siia oma e-posti aadress.
Selle vormi kaudu esitatud teavet kasutatakse ainult sinu päringu käsitlemiseks.