Avaleht Koerainimesed Arvamus Miks ma kassidest koeraveebis kirjutan

Miks ma kassidest koeraveebis kirjutan

0
1695

Vastus on lihtne. Paljudel koerainimestel on kodus kass. Kas siis lisaks koerale ja koertele või siis sellepärast, et koera ei saa võtta.

Kassidest kirjutame siin siis, kui neil on tegemist koertega. Või kui koertel on tegemist kassiga. Näiteks, kui koeraomanik toob koju kassi. Ja koeri on vaja kassiga kokku harjutada. Siis tekib paljudel küll küsimus, kuidas need kaks loomupäraselt “vaenujalal” olevat loomaliiki omavahel sõbraks teha.

Mõnel koeral pole uue pereliikme vastu miskit, teisel võib harjumine selle “jubeda” kassiga aega võtta kaua. Veidral kombel võib mõni “kuri” koer kassipoja kohe omaks võtta ja samas muidu leebe loom ka oma kassis ikkagi näha kedagi, keda taga ajama peab. Ning teisalt, mõnikord on vaja kassi ka uue kutsikaga või koguni kodus oleva koerapesakonnaga tuttavaks teha. Eks me püüame siin tasapisi selgust saada, kuidas neid kahte, koera ja kassi sõbraks teha saab. Ning kas kassi saab koolitada samade meetoditega nagu koera jms.

Mul endal on varem olnud ainult kaks kassi ja nüüd siis on kodus uus kassipoeg. Kui me oma esimese kassi paarikümne aasta eest majja tõime (keegi pidi hiiri püüdma, kuna mina sellest tööst keeldusin), siis oli mul kodus kõrges vanuses ja väga ärahellitatud ameerika kokkerspanjel Joko. Temal oli küll üht-teist kassi kohta öelda. Joko ütles meile, sõna otseses mõttes, et me oleme peast segi. Et kas me ikka ise aru saame, et toas on KASS! Joko leppis Härra Küpsisega alles siis, kui kass temast suuremaks kasvas ja talle köögilaualt vorsti jms head kraami ette lükkas.

Nii et sellepärast kirjutangi mõnikord ka kassidest. 🙂

 

KOMMENTAARID PUUDUVAD