Metsloomaühing palub hüljeste pärast koerad randadest eemal hoida!

0
882
Eesti Metsloomaühing

Eesti Metsloomaühing palub inimestel ja eriti koertega jalutajatel randades eemale hoida, kuna kohe on hüljestel ja viigritel algab kohe poegimise hooaeg. Kuna käesoleval talvel ei ole olnud suuri miinuskraade, rääkimata lumest ja jääst, siis poegivad nad randadele.

Poegima tulevad nad enda instinkti järgi samadele randadele, mille lähedal jääl nad varasemalt on poeginud. Koht, mis on nende jaoks mõnus ja piisavalt hea, et just seal uus elu ilmale tuua. Loom ei ole arvestanud sellega, et keegi teda seal segama ja ohustama läheb. Isegi, kui inimene enda meelest ohtu ei kujuta, siis juba rannal viibimine häirib loomade rahu.

Isegi, kui inimene enda meelest ohtu ei kujuta, siis juba rannal viibimine häirib loomade rahu.

Me teame, et see on suur palve aga periood, mil inimesed võiksid randadest eemale hoida kestab kuu aega, veebruari teisest nädalast-märtsi keskpaigani. Nautigem sellel ajavahemikul randade asemel hoopis näiteks meie kodumaa imekauneid matkaradasid! Märtsi lõpust alates enam muretsema ei pea, selleks ajaks on emad oma võsukesed maha jätnud ja oht on möödunud.

Mõistame, et uudishimu on suur, hülgepoeg armas ja huvitav aga temaga tehtud selfie ja teistega tema asukoha jagamine läheb loomale maksma tema elu. Pildi tegemine ja muretsemine on põhjendatud vaid juhul, kui märkate loomal otsest verd või kui loom paistab olevat loid. Sellisel juhul palume koheselt meiega ühendust võtta ja saata meile pilt/video, et saaksime olukorra tõsidust hinnata.

Viiger ei ole suuteline ennast kaitsma ei koera, ega ka kotka eest.

Viigerhüljeste edukaid poegimisi maapinnal pole veel keegi näinud. See olukord on uudne ka spetsialistidele. Viiger ei ole suuteline ennast kaitsma ei koera, ega ka kotka eest. Inimtegevuse tõttu on ta rannas kindlasti surmale määratud, kui seal läheduses jalutada, siis ei tule ema enam 100% oma poja juurde.

Hallhüljes seevastu suudab ennast kaitsta, kuna ta on viigrist nii palju suurem. Kaitseb ta ennast hammustusega. Hallhülge hammustuse tulemusena ootab rünnatavat ees väga pikk haavaravi, looma suus elavate rohkete bakterite tõttu.

Kordame veelkord. Palume Teie abi, et need pisikesed saaksid võimaluse elule, tagame
loomadele sellel perioodil nende privaatsuse !

Eesti Metsloomaühing