Meilegi tuttav Soome bussijänes külastas seekord vanglat! 

0
1300
Fotod: Lounais-Suomen poliisilaitos, Facebook / Etnomuri

Soome hundikoerast bussijänes, kellest meiegi jaanuri algul kirjutasime, on taas iseseisvalt rändama läinud – seekord siis otse vanglasse, täiesti vabatahtlikult…

Kui see „bussikoer“ sõitis 9. jaanuaril üksi Föli-bussis Turus ringi ja pälvis kogu Soome meedia tähelepanu, siis nüüd otsustas peni seigelda otse Turu vanglasse, annab Edela-Soome politsei oma Facebooki lehel teada.

Tundub, et sellel sarihulkujal on kindel eesmärk ja ilmselt nimekiri asjadest, mida ta elu jooksul iseseisvalt teha tahab. Bussiga on nüüd sõidetud, vanglas kah oldud, mis järgmiseks? Lennureis, Toomkiriku külastus?

„Kuigi ta on sõbralik ja nutikas, ning otsib turvaliste inimeste seltsi, käib seadus ka tema ja tema omaniku kohta,“ märgib Soome politsei. Soomes tuleb alates märtsi algusest kõiki koeri pidada rihma otsas ja lahtiselt tohivad nad joosta vaid jalutus-koolitusplatsidel ning koduõuel. Vastav seadus on Soomes kehtestatud kaitsmaks metsloomi ja -linde nende poegimis- ja pesitsusajal.

Soome politsei lisab, et sarijooksik sai maitsta vanglatoitu, ohtralt öövalve valvurite tähelepanu ning priisõidu koerte varjupaika.

Hän on meille jo tuttu. Tammikuussa matkusti yksinään Föli-bussissa Turussa, tänään päätti seikkailla Turun…

Posted by Lounais-Suomen poliisilaitos on Reede, 6. märts 2020