Luunja vallas päästetud rebane põdes katku

0
1310
Kabina külast päästetud rebane põdes koerte katku. Foto: Heiki Valneri blogi

Hiljaaegu püüdis Loomapäästegrupp MTÜ Luunja vallas Kabina külas aidata talu juurde tulnud haiget rebast. Paraku oli rebane nii haige, et tuli magama panna. Saksamaa laboris tehtud analüüs kinnitas esialgset kahtlust, et rebane oli haigestunud katku, kirjutab Heiki Valner oma blogis.

“Laboratoorne kinnitus esmasele diagnoosile – rebane oli koertekatkus,” vahendab Heiki Maaülikooli väikeloomakliiniku veterinaari Madis Leivitsi teadet.

“Ei taha kuidagi paanikat tekitada ja kihutada inimesi nagu segaseid rebaseid kividega surnuks loopima. Koertekatku siiski on ja mitte pelgalt Põhja-Eestis, kus mäletatavasti eelmise aasta lõpus taolise loomakesega kokku puutusime ja talle priiküüti pakkusime. Nüüd siis ka Lõuna-Eestis ja küllap seda on lausa kõikjal,” kirjutab Heiki Valner ja kutsub inimesi üles ettevaatlikusele.

Ja jumala pärast ärge hakake nüüd kohe rebaseid omasoodu ise tapma – nad niigi õnnetud ja põlu all.

“Vaktsineerige oma koerad ja metsloomadega pole miilustada vaja! Ja jumala pärast ärge hakake nüüd kohe rebaseid omasoodu ise tapma – nad niigi õnnetud ja põlu all. Lisaks pole neile ka palju aega looduses antud – vaid kolm aastat on keskmine,” palub Heiki rebastesse siiski inimlikult suhtuda.

Viimati leiti katkuhaige rebane aasta alguses Harku järve äärest. 2019. aasta lõpus diagnoositi koerte katk aga kolmel Tallinna piirkonnas elanud koeral.

Loomapäästegrupp MTÜ on vabatahtlik ühendus, mis tegeleb kõikide abi vajavate loomade päästmise ja ravimisega. MTÜ tegevust saad sinagi toetada. Loomapäästegrupp on kantud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja, mis tähendab, et sa saad annetatava summa maha arvata maksustatavast tulust. Ühingu juhatuse liikmed ja vabatahtlikud ei saa töökohustuste täitmise eest tasu. Loomapäästegrupp järgib “Annetuste kogumise head tava”. Klikka siia ja uuri järele.

Anneta!