Eestimaa Loomakaitse Liit palub abi ühe oma kasvandiku ravi eest tasumisel. Toetust vajatakse kiiresti detsembrikuus päästetud Amare kahekuuse kutsika Mõmmi jaoks, kes oma uues kodus jäi kogemata hobuse kapjade ette.

Mõmmi ema Amare ja tädi Raffa on kaks noort kehvades tingimustes elanud koeraõde, kes jäid ootamatult üheaegselt tiineks. Foto: Eestimaa Loomakaitse Liit

„Amare ja Raffa (pildil – toim) kutsikad jõudsid alles hiljuti oma uutesse kodudesse ja Mõmmi uus kodu asub maal, looduse ja teiste loomade keskel. Peres on ka hobused, kes pisikesele kutsikale palju huvi pakuvad,“ kirjutab liit oma Facebooki lehel. „Mõmmi tegi tutvust vaikselt ka hobustega ja needki suhtusid beebisse sõbralikkuse ja ettevaatusega. Kuidagi juhtus täna aga nii, et kutsikas sai mänguhoos kabjaga ja rullus hobuse all mitmeid kordi.“

Kutsikas viidi loomakaitse liidu juhatusel kiiresti Maaülikooli loomakliinikusse, kus tuvastati, et Mõmmil on luumurrud. Praegu on kutsika käpad lahases ja operatsioon toimub esmaspäeval.

Mõmmi ema Amare ja tädi Raffa on kaks noort kehvades tingimustes elanud koeraõde, kes jäid ootamatult üheaegselt tiineks. Koeramammad päästis Eestimaa Loomakaitse Liit ning nende kutsikate eest hoolitsesid liidu vabatahtlikud. Kõik Amare ja Raffa kutsikad on tänaseks endale ka kodu leidnud.

Pikemalt saad Mõmmiga juhtunust lugeda loomakaitse liidu Facebooki lehelt.

Päästetud loomade ravivõlad ulatuvad 8000 euroni

Lisaks palub liit abi ka teiste, hiljuti viga saanud kutsikate raviks. Liit märgib, et nende arved on Maaülikooli kliinikus juba ülisuured, ulatudes pärast mitme koera ravi ligi 8000 euroni.

Meil lihtsalt pole muud valikut, kui taas abi paluda. Ortopeedilised lõikused on alati väga kallid.

„Meil lihtsalt pole muud valikut, kui taas abi paluda. Ortopeedilised lõikused on alati väga kallid,“ selgitab liit olukorda ja lisab, et abiks on iga euro ning info jagamine. Loomakaitse liit toimetab ainult annetuste pealt ja riigilt nende organisatsioon raha ei saa.

Kui sul on võimalus loomakaitse liidu kasvandike ravi toetada, siis saad seda teha ülekandega arvetele:

Eestimaa Loomakaitse Liit

  • EE742200221052074915 (Swedbank)
  • EE441010220252652225 (SEB)

Selgitusse pange märksõna ”Mõmmi”.

Liidu tegevust ja loomade päästmist saada toetada ka telefonikõnega tasulistele numbritele:

  • 9000 777 – annetad 5 eurot,
  • 9000 888 – annetad 10 eurot.

NB! Tervitustekst tuleb kindlasti lõpuni kuulata, sest muidu annetust ei toimu.

Posted by Eestimaa Loomakaitse Liit on Neljapäev, 19. märts 2020