Loomaarst Viitmaa: katku epideemiat ei ole

0
1566
Erivet kliiniku loomaarst Ranno Viitmaa kinnitab, et katkupaanikaks põhjust ei ole. Esimesed koerte katku juhtumid diagnoositi just Erivet kliinikus. / Foto on illustratiivne

REPLIIK. Meil on väga kahju, et antud teema käsitlus on tänaseks võtnud ebaproportsionaalsed mastaabid ja muutumas asjatuks hirmu külvamiseks.

Kindlasti ei saa öelda, et Tallinnas oleks koerte katku epideemia, mistõttu poleks ka kohane välja tuua ühe või teise koera täpset haigestumishetke ja kohta. Võttes arvesse, et katkuviirus levib eeskätt piisknakkusena ning seda et koerad on tänaseks juba kuu aega surnud, siis eeldusel et tegu oli üksikjuhtumitega ei peaks koerte otsesed elukohad kujutama ümbruskonna vaktsineeritud koertele ohtu.

Seega võiks peamiseks sõnumiks mida loomaomanikele täna edastada olla see, et
vaadake enda lemmikute vaktsineerimispassid üle ning kui mingil põhjusel on vaktsineerimised hooletusse jäänud, pöörduge vaktsineerimiseks enda loomaarsti poole. Järjest laiemalt on meil levimas trend, kus loobutakse vaktsineerimisest põhjendusega, et Eestis enamikke nendest haigustest (kaasa arvatud koerte katku) ei esine.

Ranno Viitmaa,
Erivet kliiniku loomaarst