“Kuuuurija” uuris, miks toob Loomade Hoiupaik koeri Venest

0
2605
9.märtsi Kuuuurija on järelvaadatav Kanal2-e veebiTV-s või Telia Tv-st. Lõik hoiupaigast ja koertest algab umbes 30-l saateminutil. Foto: Kuvatõmmis 9. märtsi saatest "Kuuuurija"

Katrin Lust uuris “Kuuuurija” 9. märtsi saates, miks toodi tema koer Kuzmitch Eestisse Moskvast ja miks on loomal vene kiip. Saade oli omamoodi vastulause 26. veebruari ETV saatele “Pealtnägija”.

“Pealtnägija” seostas Tallinna Sinirebase tänaval asuvat MTÜ Loomade Hoiupaika illegaalse kutsikaäriga. “Pealtnägija” kahtlusteks andis alust asjaolu, et paljudel hoiupaiga koertel on Venemaa riigikoodiga kiip ning segadust on olnud ka koerte tegeliku vanuse ja andmetega.

Varjupaiga juht Larissa Kozõreva selgitas vahetult pärast “Pealtnägijat” venekeelses Facebooki koertegrupis “Aitame koos koeri” (МТЮ Поможем животным вместе), et ostab Venemaa kiipe, kuna need on soodsamad. Sellises tegevuses ei ole ka midagi ebaseaduslikku.

Katrin Lust uuris asja, kuna tema koer Kuzmitch on võetud Sinirebase hoiupaigast ning toodud Eestisse just Venemaalt. Ning koeral on ka vene riigikoodiga kiip.

Erinevalt “Pealtnägijast” andis hoiupaiga juhataja Larissa Kozõreva “Kuuuurijale” lahkelt intervjuu ja selgitas, mis ja kuidas. Juhataja sõnul polnud “Pealtnägija” loo taga tegelikult kiipide küsimus, vaid probleem, et Eesti varjupaigad võitlevad omavahel rahade pärast. Skandaalid tema juhitud varjupaiga osas kerkivat alati esile just siis, kui tulekul on suuremad hanked.

Larissa Kozõreva ei varjanud ka, et Katrin Lusti koer on sarnaselt paljudele teistele toodud Venemaalt. Kõzõreva sõnul toodi koerad Eestisse korralike sertifikaatidega ning vaktsineeriti siin.

Seesama koeragrupp “Aitame koos koeri” kiitis eile Katrin Lusti ja “Kuuuurijat” samavõrd, kui nad varem üsna mahlakas vene keeles “Pealtnägijat” kirusid.

“Katrin Lust tegi suurepärase lõigu – vastuseks “Pealtnägijale”,” ütles üks grupi liikmetest. “Selgitas korrektselt kõik probleemsed punktid lahti ja suhtus varjupaiga probleemidesse hingega, kontrollis oma lemmiku Kuzmitchi kiipi ja midagi kriminaalset ei avastanud. Meil riigis on olemas adekvaatseid ajakirjanikke, hurraa! Suurepärane lõik ja suurepärane, puhkuselt päevituse tulnud Lara, Skandinaavia suurima ja julgeima varjupaiga direktriss. Jumaldame!”

Olgu märgitud, et “Aitame koos koeri” on suurim ja aktiivsemaid venekeelne koerasõprade FB-grupp Eestis. Grupis otsitakse varjupaikade koertele ja kassidele uusi kodusid, kutsutakse üles loomade heaks annetama ning jagatakse fotosid ja postitusi hulkuvatest lemmikloomadest Ida-Virumaal.

9.märtsi Kuuuurija on järelvaadatav Kanal2-e veebiTV-s või Telia Tv-st. Lõik hoiupaigast ja koertest algab umbes 30-l saateminutil.