Oled kodukontoris tööl? Koer ei lase tööd teha, eks? Siin on seitse lihtsat ning igale koerale ja tema omanikule jõukohast trikki, mis aitavad koera väsitada. Ja mis on ühtlasi lõbusad ja kasulikud. 🙂

Chihuahuade trikikooli õpilased treener Krista Laaneti käe all.  Foto: Jane Faizullin

1 Võta pesukauss ja aseta ruumi keskele, lase koeral sisse ja välja hüpata ning premeeri teda maiuse ja kiitustega. Nüüd keera aga kauss tagurpidi ning suuna koera esikäppasid kausile panema ja üle kausi liikuma tagakäppasid kausile jättes. Kui see kõik tehtud saab ja maiused on alla neelatud, on ta väsinud ja keerab mõnuga pesasse puhkama.

2 Peida ennast kappi või kardina taha nii, et koer ei näe seda. Nüüd hüüa teda ja las ta otsib sind. Kui ta su leiab, anna maiust ja silita.

3 Aseta toolid vahedega ritta ja lase koeral sealt alt edasi-tagasi läbi joosta, teda vahepeal premeerides. Järgmiseks nihuta toolid sikk-sakki ja meelita ta toolide jalgade vahel slaalomit tegema.

Chihuahuade trikikooli õpilased treener Krista Laaneti käe all.  Foto: Jane Faizullin

4 Võta kolm papist topsi. Tee nendest ühele augud sisse. Aseta topsid koera ette ritta ja pane aukudega topsi alla maiused. Kui koer topse jälgib, muuda nende asukohti ja lase koeral maiused leida. See on väga lõbus ja koera arendav, lisaks saab ta sel moel kätte kogu söögikorra ja on tegevusest väga haaratud.

5 Pane papist topsid üksteise otsa torniks ja meelita koer nina või käpaga seda ümber lükkama. Kui kõige alumise topsi alt maius välja tuleb, on su lemmik õnnelik.

6 Aseta vaiba alla maius ja kutsu koer otsima. Kui ta selle leiab, on rõõmu ja elevust kuhjaga.

7 Viska krõbinaid ühekaupa ruumi erinevatesse kaugematesse nurkadesse. See on väga hoogne ja koera jaoks haarav tegevus.

 

PS! Täiesti tasuta nippe, kuidas ja mis trikke koerale õpetada, leiad nii Chihuahua Sõprade Liidu Facebooki lehelt kui ka Youtubest.

Täna oleks meil trenn täies hoos olnud. Aga seda videot vaadates meenub nii palju rõõmsaid ja toredaid ühistegemisi. Olge te terved ja hoidke end!

Posted by Chihuahua Sõprade Liit on Teisipäev, 17. märts 2020