Kordustestid kinnitasid Hongkongi koera nakatumist koroonaviirusesse

2
1692
Hongkongi valitsus: Koer võib saada koroonaviiruse nakkuse haigestunud inimeselt, kuid ei jää ise haigeks. Foto: Pixabay

Tõenäoliselt sai Hongkongi koer nakkuse oma koroonaviirusesse nakatunud omanikult. Koeral endal mingeid haigussümptomeid ei ole, teatas Hongkongi valitsus neljapäeval.

Eelmisel nädalal tuvastati ühel Hongkongi koroonapatsiendi koeral COVID-19 viiruse madal tase. Hongkongi valitsuse pressiteate kohaselt kinnitasid uued, 2. märtsil tehtud kordustestid, et sellel koeral on kerge koroonaviiruse tase.

Hongkongi põllumajanduse, kalanduse ja looduskaitse ameti (AFCD) pressiesindaja ütles 4. märtsil, et seda koera on korduvalt testitud ja analüüsid on iga kord näidanud COVID-19 osas „nõrka positiivset“ tulemust, mis näitab madala-tasemelist nakatumist viirusesse.

AFCD kogus koeralt proove esimest korda 26. veebruaril ja avastas 27. veebruaril tema nina- ja suuõõne proovidest madala tasemega COVID-19 viiruse. Teste korrati 28. veebruaril ja 2. märtsil ning needki koera nina ja suuõõne testid olid viiruse suhtes nõrgalt positiivsed.

Koer sai nakkuse inimeselt

Hongkongi ülikooli ja Veterinaarmeditsiini ja bioteaduste kolledži ning Maailma Loomatervishoiu Organisatsiooni (OIE) ekspertide ühine arvamus on, et koeral on madal nakatumistase ja tõenäoliselt on tegemist nakkuse levimisega inimeselt loomale. Samas ei ole sellel koeral mingeid COVID-19-ga seotud haigusnähte. Koroonapatsiendi koer on praegu karantiinis Hongkongi sadama loomahoiupaigas.

Kokku on karantiinis ja ametnike jälgimise all kaks koera, kumbki eraldi ruumides. Teise koera testid on olnud negatiivsed. Mõlemad koerad tagastatakse omanikele, kui kordustestid osutuvad COVID-19 suhtes negatiivseteks. AFCD rõhutab, et kõik koroonaviirusesse nakatunud inimesed peavad oma imetajatest lemmikloomad, s.h koerad ja kassid, ameti vastavatesse asutustesse karantiini tooma ja takistama oma lemmikute  kokkupuudet teiste inimestega.

Tõendeid, et koer võib inimest nakatada, ei ole endiselt!

AFCD pressiesindaja rõhutas, et praegu pole tõendeid selle kohta, et lemmikloomad võivad olla COVID-19 nakkusallikad või et nad võivad ise sellesse haigestuda. Amet soovitab lemmikloomaomanikel järgida hügieenitavasid ning mitte üleliia muretseda. Lisaks paneb Hongkongi valitsus loomaomanikele südamele, et oma lemmikut ei tohi mitte mingul juhul hüljata.

Viimane soovitus on just Hiinas äärmisel asjakohane, sest alates Hiina valitsuse hoiatusest, et koerad ja kassid võivad nakkust levitada, on Hiinas tapetud ja hüljatud sadu lemmikloomi. Sealjuures on Hiina edelaosa Sichuani provintsis just riigiametnikud kodukoeri massiliselt tapma hakanud. (NB! Allolevat fotot ei ole nõrganärvilistel soovitav vaadata).

Koroonahirmul on siiski üks positiivne külg: Guangdongi provintsis asuva Shenzhen’i linnavõimud kavatsevad keelustada Hiinas tavapärase koerte ja kasside söömise. Seadus ise ei ole veel küll vastu võetud. Hiinas ei ole koerte ja kassid söömine tavaks kõikides piirkondades, kuid see on ülimalt „populaarne“ just Guangdongi provintsis.

Allolev pilt võib olla häiriv!

Hiina edelaosas Sichuani provintsis tapavad riigiametnikud koroonaviiruse hirmus massiliselt kodukoeri. Foto: Sosvox.org

2 KOMMENTAARID