Koos Joe Bideniga kolib Valgesse Majja ka 2 saksa lambakoera!

0
1434
Äsja Ameerika Ühendriikide presidendivalimised võitnud Joe Biden kolib Valgesse majja koos kahe saksa lambakoeraga - Majoriga (vasakul) ja Champiga (paremal). Foto: Dr Jill Biden, Twitter

Ameerika Ühendriikide uued „esikoerad“ on 12-aastane Champ (kutsutakse ka Biden seenioriks) ja 2-aastane Major. Mõlemad Joe Bideni perele kuuluvad koerad on saksa lambakoerad. Olgu öeldud, et Trumpi ajal Valges Majas koeri ei peetud ja Ühendriikidel pole „presidendikoera“ ega nö esi-lemmiklooma olnud alates 2016. aastast.

Vanake Champ (pildil see punakaspruun halli mokaga) on tegelikult Valges Majas juba olnud, mitte küll „esikoerana“, vaid varem, kui Joe Biden oli asepresident. 2-aastasele Majorile (pildil see musta piirdega tööliini sakslane) on Valge Maja uus asi.

Major (Biden) on 2-aastane tööliini saksa lambakoer, kelle president Joe Biden võttis 2018. aastal Wilmingtoni varjupaigast. Foto: Dr Jill Biden, Facebook

Major on eriline, kuna ta on kutsikana adopteeritud varjupaigast. Vastne president Joe Biden võttis Majori Wilmingtoni varjupaigast. Major oli üks kuuest õest-vennast, kes päästeti halbadest oludest ja kes vajasid mürgistuse tõttu koguni esmaabi, kirjutas 2018. aastal Delaware loomapääste (Delaware Humane Association).

Joe Bideni perel on olnud saksa lambakoeri ka varem, lisaks on ta pidanud ka taani togi. Mõlemal Joe ja tema abikaasa dr Jill Bideni koeral on Twitteris ka oma konto. Majori tegemisi ja “ütlemisi” saad vaadata siin, Champi omi aga siin.

Koos oma koeraga on Valges Majas presidenditööd varem teinud nii Barack Obama, George W Bush, Bill Clinton, George HW Bush kui ka Ronald Reagan.

Champ sai 2015. aastal staariks, kui otsustas toona veel asepresidendi ametis olnud Joe Bideni jutule teleintervjuus sõna sekka öelda. Video: CBS This Morning, Youtube