Koer, kelle perenaine viidi hooldekodusse, otsib kodu

0
893
Väike isane koerake vajab uut kodu. Foto: Loomapäästegrupp MTÜ

Loomapäästegrupp MTÜ hoole all olev väike isane koer otsib endale uut kodu ja pererahvast. Umbes 5-6 aastane isane koer antakse uude perre Loomapäästegrupi loovutuslepinguga.

Koera enda lugu on aga selline:

“Juba natukese aega on üks kutsa meil hoiukodus ja oleks nüüd aeg talle uus kodu leida,” kirjutab Loomapäästegrupp oma Facebooki lehel. “Kutsa omanik oli Tapal asotsiaalne vanem naisterahvas, keda kohalikud teavad väga hästi. Kutsa oli tema ainuke sõber ja lohutaja. Ka ise olen näinud kui proua käis poes vorstijuppi ostmas, samal ajal kutsa truult ukse ees ootamas. Poest tulles jagati alati söögipaluke pooleks.”

Loomapäästegrupi hoiukodus uut kodu ootav kuts. Loomapäästegrupp MTÜ

Paraku jäi koera perenaine haigeks ja pidi minema hooldekodusse. “Sõber jäi üksinda. Vallast hoolivad inimesed uurisid, ehk saame abi pakkuda. Ei tahaks varjupaika viia,” jätkab Loomapäästegrupp. “Kutsa väärib uut hoolivat kodu, seetõttu võttis Siim Elmik kutsa enda hoole alla. Tegime parasiiditõrje, käisime groomingus, kus pesime maha viimased “külalised” ja mustuse, lõikasime ilusaks. Aitäh Marina Lozovski.”

Koerake oli alguses kuri, kuid on tänaseks muutunud ja valmis uude koju minema. “Algselt väga tige (loeme pettunud) kutsa on nüüd leppinud olukorraga ja valmis minema uute koju. Vanust me ise täpselt öelda ei oska. Umbes 5-6 vast. Isane. Tigedusest pole enam lõhnagi. Eks see pigem stress ja kurbus perenaisest eemal olekus.”

Loomapäästegrupp ei nimeta ühtegi nime, sest selleks pole põhjust. “Miks ma pole maininud ühtegi nime? Sest nimi läks koos perenaisega, ja me ei tea seda. Seega jääb uue nime määramine uuele omanikule,” lisavad loomapäästjad.

Koer loovutatakse Loomapäästegrupi loovutuslepinguga. Kui sul ei ole võimalik sellele koerale kodu pakkuda, saad toetada siiski Loomapäästegrupi tegevust: loomade päästmist, ravi ja toitmist.

SINA SAAD AIDATA!

Loomapäästegrupp MTÜ: a/a: EE437700771003183318

Või helistades annetustelefonidele:

* 900 1313 (annetad 5€)
* 900 1414 (annetad 10€)

Posted by Loomapäästegrupp on Neljapäev, 27. veebruar 2020