Kiievi poliitik soovitas pensionäril gaasiarvete maksmiseks oma “eliitkoer” müüa maha

0
1352
"Eliitkoer" Šarik, kelle müük peaks aitama tasuda gaasiarvete eest. / Kuvatõmmis Ukraina telekanali НАШ videost.

Ukraina parlamendivalimised võitnud erakonna Rahva Teenrid saadik Jevgeni Bragar soovitas kommunaalkulude kõrgete hindade üle kaevanud pensionäril oma eliitkoer maha müüa, et saada raha gaasiarvete eest maksmiseks, kirjutas Ukraina infoportaal “Богоявленск инфо“. 

Ukraina rahvasaadiku vastus pani sotsiaalmeedias ringlema kümneid karikatuure. Pildil üks neist. / Foto: Kodanikuühendus Новини з Лубен, Facebook

Rahvasaadiku soovitus kõlas telekanali 112 kanal otsesaates “Rahva hääl”. Pensionär helistas saatesse ja küsis parlamendisaadikult, mida peaks ta tegema, kui 2000 grvina (u 72 €) suurusest pensionist ei piisa gaasi eest maksmiseks. Naine saavat küll väikest toetust, kuid pärast gaasiarve maksmist jääks talle elamiseks kätte ainult 107 grivnat (u 3,9 €).

Rahvasaadik vastas pensionärile, et kui tal on eliittõugu koer, saab ta selle igal ajal müüa ja rahulikult kommunaalide eest maksta.

Rahvasaadiku soovitus müüa oma “eliitkoer” võlgade katteks tekitas sotsiaalmeedias elava arutelu ja pälvis välismeedia, sealhulgas BBC-i tähelepanu. Lisaks otsisid kohalikud ja ka välisajakirjanikud “eliitkoera” omanikust pensionäri ka üles. Selgus, et “eliitkoeraks” osutas tavaline pitsu, 14-ne aastane Šarik.

25-aastasel parlamendisaadikul endal pole koeri kunagi olnud, küll on tal kodus kass. Kui ajakirjanikud küsisid talt, kas ta müüks oma kassi võlgade katteks, vastas saadik, et muidugi mitte. Ja et tema vastus pensionärile olla kontekstist välja rebitud…

Telekanali НАШ video “eliitkoerast”, kelle müüks peaks pensionäril aitama maksta oma gaasiarveid.