Kas eriolukorra piirangud puudutavad ka koerteklubisid? Jah!

0
1219
Koerte koolitamine välitingimustes keelatud ei ole, kuid ka õues olles tuleks vältida lähikontakte. Foto: Erakogu

Vabariigi valitsuse korraldus, millega suleti erinevad spordiklubid ja keelati avalikud üritused, käib ka koerteklubide kohta, kinnitas riigikantselei.   

“Avaliku koosoleku või üritusena käsitletakse inimeste koosviibimisi avalikus kohas sõltumata inimeste arvust,” teatas riigikantselei Etnomurile. “Valitsuse kehtestatud piirangute mõte on vältida inimeste kogunemisi. Viiruse leviku tõkestamiseks on mõistlik jätta ära igasugused kogunemised, kus on koos mitu inimest eriti juhul, kui need toimuvad siseruumides. Siin eeldame elanikelt mõistlikku suhtumist ning vastutustunnet, et anda omapoolne panus viiruse leviku tõkestamiseks.”

Viiruse leviku tõkestamiseks on mõistlik jätta ära igasugused kogunemised, kus on koos mitu inimest eriti juhul, kui need toimuvad siseruumides.

Värskes õhus viibimine on samas kasulik ja soovituslik ning koerteväljakutel ja välistel treeningplatsidel ei ole koera koolitamine keelatud, kuid nende puhul tuleb samuti järgida terviseameti juhendeid nakkusohu vältimiseks. See tähendab siis koerte treeningute puhul distantsi hoidmist üksteisest: soovitatud on hoida teise inimesega 1,5-meetrist vahet ning otsekontakte teiste inimestega (nt kätlemist).

Valitsus märgib oma veebilehel, et koroonaviiruse levik on värskes õhus vähetõenäoline. Viirus levib inimeselt inimesele piisknakkuse kaudu, peamiselt lähedasel kontaktil nakkuskahtlase inimesega, kellel on nakkusele iseloomulikud sümptomid, eelkõige köha, seisab terviseameti juhendis. Terviseameti teatel võib haigus siiski levida ka siis, kui puudutatakse pisikutega kaetud esemeid ning seejärel oma silmi, nina või suud. Koerainimese jaoks tähendab see, et vältida tuleks koerte treeningvahendite (pallid, nutsud jms) jagamist.

COVID-19 viiruse inkubatsiooniperiood on umbes 2-14 päeva, keskeltläbi 5 päeva. Kuna viiruse leviku ja selle poolt tekitatud sümptomite osas esineb siiski endiselt ebaselgusi. Koroonaviiruste põhjustatud nakkuse esmaseks ennetusmeetmeks on hea kätehügieeni järgimine.

Lisaks, kui oled haige, kokku puutunud nakatunuga või olnud reisil riskipiirkondades, siis püsi kodus ja käi koeraga jalutamas kohtades, kus teisi inimesi vähe liigub.