Kangelasema Stella vajab uude koju minemiseks sinu annetust

0
603
Stella ettevalmistus uude koju minekuks läheb maksma 350 eurot. Foto: Varjupaikade MTÜ

Varjupaikade MTÜ palub toetada 10 kutsikat ilmale toonud Stellat, kes soovib loobuda kangelaskoeraema tiitlist ja tahab minna uude koju.

Selleks, et Stella saaks endale kodu tuleb talle teha kõik protseduurid – kiibistamine, esmased ja kordusvaktsineerimised, mitmekordsed välis- ja siseparasiiditõrjed. Samuti vajab Stella steriliseerimisoperatsiooni, et tal jooksuajal jälle kümmet kutsikat ei oleks. Stella ettevalmistus uude koju minekuks läheb maksma 350 eurot. „Keerulistel aegadel aitab loomade eest hoolitsemine ja neile rõõmu valmistamine hoida enda hingelist tasakaalu. Aitäh!“ märgib Varjupaikade MTÜ.

Stella jõudis Varjupaikade MTÜ hoole alla mullu detsembris. „Detsembris pöördus meie poole Eesti Loomakaitse Liit abipalvega majutada koeramamma koos 10 kutsikaga,“ räägib Varjupikade MTÜ Stella loo. „Neil endal ei ole varjupaika ja hetkel ei olnud ühtegi hoiukodu, kes suurele koeraperele oleks saanud peavarju pakkuda. Mammi koos kutsikatega sai hoiule Viljandi loomade varjupaika.“

Nüüd kuulub koer Varjupaikade MTÜ-le ja sellega me oleme andnud talle lubaduse – me otsime uue kodu, ükskõik kui kaua ka selleks aega ei kulu.

Stella on varjupaigas elanud üle kolme kuu ja nii kui näha on tema silmis koduigatsus. Foto: Varjupaikade MTÜ

Kui Stella kutsikad liikusid varsti edasi loomakaitse liidu hoiukodusse ja sealt edasi uutesse kodudessse, siis Stellale pole veel uut kodu leitud. „Suur koeramamma ei ole nii nunnukas kui kutsikad ja nii ta varjupaika ootama jäi,“ tõdeb Varjupaikade MTÜ.

„Ootas kuu, ootas teise, ei kippu ega kõppu uuest kodust. Lõpuks palusime koera meile loovutada, et ise asuda selle vankri ette, mis Stella uude koju sõidutab. Nüüd kuulub koer Varjupaikade MTÜ-le ja sellega me oleme andnud talle lubaduse – me otsime uue kodu, ükskõik kui kaua ka selleks aega ei kulu,“ lisab varjupaik.

Stella ise on suurekasvuline paariaastane väga leebe koer. Varjupaikade MTÜ on kindel, et kuskil on ka Stella jaoks õiged inimesed.

Tänahommikuse seisuga on „Ma armastan aidata“ annetuskeskkonnas Stella toetuseks tehtud 16 annetust ja koos on 117 eurot. Puudu on veel 233 eurot. Projekti Varjupaikade MTÜ “Aita hoida ja koju jõuda!” toetuseks tegi annetusalgatuse „Aita Stellal loobuda tiitlist!“ Siiri Mängli.

PS! Varjupaikade MTÜ loomade tegemisi saab jälgida ka veebikaameratest. Koeri näeb nt Võru varjupaiga kaamerast. Teised Varjupaikade MTÜ loomakaamerad on kassitubadest.