Ilutulestiku vastane petitsioon antakse homme üle riigikogule

0
709
Foto: Eestimaa Rohelised, Facebook

Eestimaa Rohelised‎ annavad homme Riigikogu ees üle petitsiooni “Ilutulestik ilma ohvriteta!” petitsiooni. Rohelised ootavad neljapäeval kell 11.30 Toompeale parlamendi ette kõiki, kes petitsiooni toetavad.

Petitsiooniga “Ilutulestik ilma ohvriteta!” paluvad Rohelised riigikogul reguleerida pürotehnika müüki ja kasutamist. Rahvaalgatus ilutulestiku piiramiseks kogus kokku 2028 allkirja.

Roheliste ettepaneku järgi tuleks piirata ajaliselt teatud pürotehnika müüki ning s.h keelata pürotehniliste toodete kasutamine loomade varjupaikade, loomaaedade, loomaparkide, haiglate, hoolde- ja vanadekodude, lasteasutuste jt haavatavate sihtgruppide vahetus läheduses. Samuti loodus- ja maastikukaitsealadel ning hoiualadel ja nende läheduses.

Rahvaalgatuses tuuakse ka välja, et teiste seas (lapsed, haiged jne) on müra ja valguse suhtes tundlikud ka loomad. Ning et koerad võivad võtta paugutamist rünnakuna ja tunnevad end ohustatuna. Algatuse seletuskirjas märgitakse ka tuntud fakti, et loomade varjupaikade täituvus on aastavahetusel alati suurem, sest paanikas koerad põgenevad kodust. Kuna koeral on inimesest palju teravam kuulmine, võib tugev heli tekitada talle isegi füüsilist valu. Heal juhul satuvad eksinud koerad varjupaika, halvimal juhul hukkuvad võõras keskkonnas.

Lisaks leitakse rahvaalgatuses, et kohalikud omavalitsused võiksid kaaluda absurdse raiskamise lõpetamist ja suunata ilutulestiku rahad kasvõi loomade varjupaikade toetuseks või üldiseks heakorraks.

Posted by Eestimaa Rohelised on Kolmapäev, 12. veebruar 2020