Hongkongi patsiendi koeral tuvastati koroonaviiruse jäljed, kuid nakkuse kohta tõendeid pole

1
1268
Hiinas ja Ameerika Ühendriikides on kordades kasvanud koerte koonumaskide müük. Inimeste kaitsemaskidele sarnased koerte kaitsemaskid loodi algselt õhusaaste pärast. Maskide algne eesmärk oli nt kaitsta koeri tulekahjude suitsu eest. Foto: Good Air Team, K9 Mask

Hong Kongi valitsus andis täna teada, et ühe koroonaviiruse patsiendi koeral tuvastati testi käigus “nõrk positiivne” vaste koroonaviiruse osas, kuid kohaliku põllumajandus-, kalandus- ja looduskaitseosakonna (AFCD) andmetel pole mingeid tõendeid selle kohta, et koer oleks nakatunud COVID-19 viirusesse, teatab uudisteveeb Hong Kong Free Press.

Seega ei vasta tõele ka Eestis jagatud uudis, et koer oleks nakatunud surmavasse koroonaviirusesse.

Viiruse madal tase leiti patsiendi koera nina- ja suuõõneproovidest, kuid need ei näidanud haiguse sümptomeid. Hong Kongi AFCD ütles, et enne koera nakatumise kontrollimist tuleb rohkem proove koguda ja neid testida, kuna varasemate proovide keskkond võis olla saastunud.

“Praegu puuduvad AFCD-l tõendid selle kohta, et lemmikloomad võivad olla nakatunud COVID-19 viirusega või et nad on inimestele nakkusallikad,” ütles AFCD pressiesindaja.

Testitud koer on hetkel karantiinis ja jääb isoleerituks, kuni edasised testid on viiruse osas negatiivsed, teatas pressiesindaja.

Loe ka algset Hong Kongi valitsuse pressiteadet!

Allikas: Hong Kong Free Press,

1 kommentaar