Haskilaadne Milla otsib endale uut päriskodu

0
765
Milla on väga sõbralik, aktiivne, lapsi jumaldav tegelane. Ta on kiibistatud, Vaktsineeritud ja valmis asuma teie pereliikmeks. / Foto: Erko Elmik

Pooleteise aastane Milla on aktiivne ja sõbralik koerapreili, kel on olnud juba mitu kodu. Milla on hiljuti poeginud ja asub hetkel koos oma kahe kutsikaga Loomapäästegrupi Lääne-Viru eestvedaja Erko Elmiku hoole all. Loe, mida Erko Millast räägib.

Mis vaevab Milla südant,
mis iial nõuab ta,
me hoolde on ta jäetud,
ta oma kodu unistab.

Nii võiks rääkida lühidalt Milla lugu. Aga küll on küsitud miks ma enda koera ära annan ja miks ma nimetan teda huskyks.

Milla on alles 1,5 aastane ja tal oli oma aiaga tore kodu, aga omanikul tuli väga raske haigus ja ta pidi oma koera loovutama ja kolima korterisse.

Milla läks oma peremehe tütre juurde, kes oli nõus ta endale võtma. Aga elu ei lähe alati nii nagu sa soovid. Milla on krutskeid täis kutsa ja tahtis tihti ringi rännata. Küll käis kõrval külas hommikul koolilastega mängimas, kus ka mina Millaga esmakordselt kohtusin. Helistati, et koer hulgub, leidsin omaniku ja viisin kutsa koju.

Milla käis veel lähedal lamba aedikus lambaid taga ajamas ja tagasi tulles võttis alati ka ühe kana kaasa, eks raske päevatöö vajab energiat. See aga teps ei meeldinud talunikele, kelle loomi ja linde Milla jahtis. Täiesti arusaadav. Milla omanik aga kurb ja ei osanud midagi teha. Võimekust koerale aeda ehitada puudus ja koera ketti ka ei taha panna.

Milla kutsikas – haski-rotveileri segu koeralaps. / Foto: Erko Elmik

Kuniks ükspäev helises telefon ja Milla omanik ütles: “Mina enam ei suuda Erko, palun aita, konstaabel käis juba ukse taga, et mul koer pidevalt jookseb ringi. Palun otsi Millale hea uus kodu, kus ta saab joosta ja olla pereliige. Ja muide, Milla ka eile poegis 5 toredat kutsikat, käis naabri rotikaga untsu tegemas.”.

Oeh… Milla. Loomulikult ma mõistsin muret ja pakkusin abi. Aga siis, kui kutsikad veidi sirgunud on. Omanik leidis kolmele kutsale ise uue kodu ja Milla koos kahe põngerjaga kolis minu juurde.

Miks ma ütlen et ta on husky siis paraku seda tõugu ta on. Jah, mul ei ole küll tõutunnistust, aga skeptikud võiksid lugeda selle tõu tunnuseid. kus on kirjas: “Lubatud kõik värvused mustast kuni puhasvalgeni. Mitmesugused erinevad pea joonised on üldised, kaasa arvatud ka sellised mustrid, milliseid teistel ei esine.”. Nii et puhas husky on ka selline, kellel ei ole “prille” või on ühevärviline.

Praeguseks on Milla üks kutsa oma kodu leidnud ja teise võimalik kodu ka olemas, aga ka Milla soovib koju. Milla on väga sõbralik, aktiivne, lapsi jumaldav tegelane. Ta on kiibistatud, vaktsineeritud ja valmis asuma teie pereliikmeks. Milla kodu valin ma hoolega,  nii et parimatest parim kodu saab Milla endale. Loovutustingimused leiate www.animalrescue.ee.

Kes ei saa aga pakkuda kodu, võib meie tegevust toetada teisiti:

a) tehes ülekande meie tegevuse toetamiseks:
Loomapäästegrupp MTÜ, arveldusarve EE437700771003183318

b) loomade-lindude ravi saab toetada ka meie annetustelefonile helistades:

  • 900 1313 (5.-)
  • 900 1414 (10.-)

Autor: Erko Elmik, Loomapäästegrupp MTÜ

Posted by Erko Elmik on Neljapäev, 30. jaanuar 2020