GALERII: 50 koera ja 1 kass ujusid Sidneys võidu

0
1426
Ivy ja Polly ujuvad võidu teise ja kolmanda koha nimel. / Foto: Alec Smart

Kes kuidas jõululaupäeva veedab. Austraalia koeraomanikud tähistasid jõulupüha igaaastase koerte ujumisvõistlusega „Scotland Island Dog Race“. Esmakordselt pistis koertega ujumises rinda ka üks julge kass. Võistluse võitsid siiski koerad.

„Scotland Island Dog Race“ on ilmselt kõige ainulaadsem koertevõistlus kogu maailmas. Tegu on iga-aastase veekoerte võistlusega, mis toimub jõululaupäeval Sydneys. Osa võivad sellest võtta kõik koerad, olenemata nende tõust, suurusest ja kasvatusest. Põhiline, et koer oskaks ujuda ning tal peab kindlasti kaasas olema ka omanik või omanikud.

Kui koer peab ise ujuma (päästevestid on lubatud), siis koera omanik või omanikud võivad vee peal liikuda kuidas iganes. Võistluse osavõtutasuks on üks külm pika kaelaga õllepudel ning üks suur koerakonserv.

Jõuluvana oli kah oma koeraga võistlemas :). / Foto: Alec Smart

Koerad pidid läbima umbes 500-meetri pikkuse distantsi. Ujuda tuli tõusu ajal Scotlandi saarelt Pittwateri Church Point’i rannale. Ürituse Facebooki lehe administraator ja fotograaf Alec Smart ütles Etnomurile, et enamik koeri ujuski ise, kuid omanikud saatsid oma koeri kes ujudes, kes süstaga, kes lainelaual. Mõnel koeral oli kaasas üks omanik, mõnda koera ergutas ja julgustas aga terve pere.

GALERII: Scotland Island Dog Race. Kõikide fotode autor on Alec Smart.

Bolt sai Scotland Islandi eriauhinna Diesel Memorial. / Foto: Alec Smart

Üldarvestuses oli kõige kiirem koer Noosha. Scotland Islandi eriauhinna Diesel Memorial’i, mis antakse kõige kiiremale Scotlandi saarel elavale koerale, võitsid Bolt koos omaniku Garrettiga (pildil). Lisaks anti välja kõige kiirema väikese koera ja kõige viimasena randa jõudnud koera auhinnad. Kõige kiirem pisike koer oli Rex. Viimasena jõudis kaldale tilluke Roxy.

Koertepeost võttis osa ka üks julge kass

Gus koos omaniku Glenn Druery’ga. / Foto: Alec Smart

Sellel koerte ujumisvõistlusel osales ka üks kass – noor tonkingi kass Gus koos omaniku Glenn Druery’ga. Glenn on varem samal võistlusel osalenud koos oma koera Bobiga, kes võitis sellesama võistluse 2014. aastal.

Lõpus tõstis omanik kassi rahvahulga rõõmuks üles ja lahkus siis kiiresti, et koerad ei üritaks kassi taga ajama hakata.

Koertega rinda pistnud kass Gus koos omaniku Glenn Druery’ga. / Foto: Alec Smart

Alec Smarti sõnul ujus kass koos omanikuga läbi terve distantsi, kuigi tegi seda omaniku kaasabil. „Lõpus tõstis omanik kassi rahvahulga rõõmuks üles ja lahkus siis kiiresti, et koerad ei üritaks kassi taga ajama hakata,“ vastas Alec minu küsimusele, kuidas koerad kassi suhtusid. Kassist võistluspäeval Alecil pilti teha ei õnnestunud, sest inimesi oli nii palju. Fotod, mis on siia lisatud, tegi Alec eelmisel nädalal.

Esimene koerte ujumisvõistlus „Scotland Island Dog Race“ peeti juba 1973. aastal, kuid siis toimus see spontaanse võistlusena kahe parvlaevakapteni koerte vahel. Hiljem sündis sellest traditsioon, millest võtab nüüd igal aastal osa kümneid koeri ja koeraomanikke ning alati ka sadu pealtvaatajaid. Seekordne koerte ujumisvõistlus oli järjekorras 45-s.