FCI soovitab lõpetada koerteüritustel tavapärase kätlemise  

2
1697
Foto: FCI / Canva

Seoses koroonaviiruse levikuga andis Rahvusvaheline Künoloogiline Föderatsioon (FCI) eile välja juhised, kuidas koertenäitustel ja -võistlusel ennast ning teisi viirusesse nakatumise eest kaitsta.

FCI üldkomitee soovitab kõikidel FCI üritusel osalejatel pesta sageli käsi desinfitseeriva vahendiga. Vastavad vahendid võiksid üritustel saadavaks teha korraldajad.

„Tavapäraseid isikutevahelisi kontakte nagu käte surumine ja muid füüsilisi kontakte osalejade, esitlejate ja kohtunike vahel tuleks vältida ning neid ei tohiks võtta ebasõbralikku suhtumisena,“ ütleb FCI üldkomitee president Tamas Jakkel FCI teadaandes.

Ühtlasi leiab FCI, et kohtunikud ei peaks koerte hambaid ise kontrollima, vaid paluma selleks abi koerte händleritelt. FCI soovitab ka kohtunikel oma käsi sagedamini desinfitseerida.

FCI ei kavanda siiski mingeid üldmeetmeid seoses koroonaviirusega, sest antud olukorra käsitlemine sõltub otseselt kohalikest võimudest. Sellegi poolest soovib FCI juhtida tähelepanu asjaolule, et riikidel on õigus ja kohustus reguleerida vajadusel avalike ürituste korraldamist.

Vältimaks koroonaviiruse levikuga seotud ohte soovitab FCI koerteürituste korraldajatel jälgida usaldusväärseid uudiseallikaid ning järgida valitsuste ja WHO (Maailma Terviseorganisatsioon) reisimist puudutavaid juhiseid ja nõuaandeid. Etnomuri soovitab uurida ka meie terviseameti soovitusi nakkuse vältimiseks.

Sisuliselt tähendab FCI avaldus, et ka Eestis toimuvatel koertenäitustel ning -võistlustel/eksamitel tuleks tavapärasest kohtuniku ja osaleja kätlemisest loobuda. Käesurumine enne soorituse algust on ette nähtud kõikide koeraspordialade eeskirjadega.

𝗧𝗵𝗲 𝗙𝗖𝗜 𝗮𝗻𝗻𝗼𝘂𝗻𝗰𝗲𝗺𝗲𝗻𝘁 𝗮𝗯𝗼𝘂𝘁 𝘁𝗵𝗲 𝗼𝘂𝘁𝗯𝗿𝗲𝗮𝗸 𝗼𝗳 𝘁𝗵𝗲 𝗖𝗼𝗿𝗼𝗻𝗮 𝗩𝗶𝗿𝘂𝘀.The FCI General Committee is aware of the Corona Virus…

Posted by FCI – Federation Cynologique Internationale on Neljapäev, 27. veebruar 2020

2 KOMMENTAARID