Endale nime otsinud verivärske politseikoer sai nimeks ÜKS

0
1485
Tulevane „suur ja kuri politseikoer“ Üks (pedigreenimega: Troyen’s Uhkakuva) on tööliini saksa lambakoer ja pärit Soome kennelist Troyen’s. Foto: Politsei- ja piirivalveamet, Eesti politseikoerad/Instagram

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) annab oma Instagrami lehel teada, et oktoobri lõpus nendega liitunud titeohtu politseikoer sai endale lõpuks uhke nime – väike tegelane saab tuntuks nime all Üks.

„Meie kõige pisem kolleeg passinimega Uhkakuva sai nüüd ka kodunime,“ kirjutab politsei Instagramis. „Peremees Ago vaatas neisse silmadesse ja oli otsustanud, et see kutt on küll number Üks 😎 Kui Üks peaks Soome sugulastega trehvama, reageerib ka nimele Yksi.“ Yksi tähendab ka soome keeles Üks. Üks on pärit tuntud Soome tööliini saksa lambakoeri aretavast kennelist Troyen’s.

Üks on Lõuna prefektuuri politseiniku ja 2016. aastal PPA parimaks valitud koerajuhi Ago Saare uus partner. Üks kasvab koos Ago kodus koos paari aasta eest pensionile jäänud politseikoera Oswaldiga. Suureks kasvades hakkab Üks valvama Eesti ja Venemaa vahelist piiri.

“Rahuliku, aga väga konkreetse olemisega ja hammastega tegi väga head tööd😎,” selgitas kutsika välja valinud politseimajor Tõnu Tänav Instagramis, miks just Üks politseikoeraks sobib. Pildil Üks koos koerajuht Ago Saarega. Foto: Politsei- ja piirivalveamet, Eesti politseikoerad/ Instagram