EKL soovitab koerteüritused ära jätta!

1
1718

Eesti Kennelliit tegi täna avalduse, milles soovitab korooniviiruse leviku ohu tõttu märtsikuised koerteüritused ära jätta.

“Arvestades olukorda ja riiklikul tasemel antud soovitusi soovitab Eesti Kennelliit ära jätta vähemalt 31. märtsini 2020 planeeritud koerandusüritused,” teatas Eesti Kennelliit äsja oma veebilehel. “Ürituse toimumise/ärajätmise otsuse langetab korraldaja,” lisas EKL.

Sel nädalavahetusel toimub Narvas rahvusvaheline koertenäitus, kuhu on oodata sadu koeri erinevatest riikidest. Hetkel ei ole teatatud, kas Narva näitus toimub või kuidas külastajaid ja osalejaid koroonaohu eest kaitstakse.

Soome Kennelliit teatas täna, et teeb otsuse koerteürituste võimaliku ärajätmise osas homme. Eile soovitas terviseamet ära jätta kõik rahvusvahelised üritused, s.h ka koerteüritused.

Valitsus moodustas koroonaviirusega tegelemiseks valitsuskomisjoni ning täiendava meetmena otsustas muu hulgas edasi lükata ka enam kui 100 osalejaga üritused. Nakkuseohu vältimiseks on mitmed kultuuriasutused teatanud ka oma ürituste ärajätmisest ning mitmed koolid on õppetöö peatanud.

Terviseameti riskihinnangu järgi, seisuga 12. märts kell 18:25, on koroonanakkuse üksikjuhtumite sissetoomise risk Eestisse VÄGA KÕRGE. Haiguse kohapealse piiratud leviku tõenäosus on aga kõrge ja haiguse kohapealse laialdase leviku tõenäosus madal.

1 kommentaar