COVID-19-koer suri 2 päeva pärast karantiinist vabastamist

1
2532
Pilt on illustratiivne. Foto: Pixabay

PALUN LOE ENNE JÄRELDUSTE TEGEMIST UUDIS LÕPUNI! Hongkongi koroonahaige patsiendi 17-aastane pomeranian suri kaks päeva pärast seda, kui koer pühapäeval koju lasti, teatas Hongkongi uudisteveeb RTHK eile. Uudistekanali teatel pole koera surma põhjuseid võimalik kindlaks teha, kuna omanik keeldus lahkamisest, kuid oletatakse, et koer suri vanadusse.

Uudist, mis avaldati alguses Hongkongi valitsusele kuuluvas uudistekanalis RTHK, on kinnitanud ka uudisteagentuur Reuters.

Koer sai nakkuse ilmselt oma koroonasse haigestunud omanikult. Koeral endal ei ilmnenud kogu karantiinis oldud aja jooksul ühtegi COVID-19 haigustunnust, küll oli koeral juba eelnevalt mitmeid tõsiseid vanusest tingitud tervisehädasid. RTHK märkis, et koer võis surra omanikust eemaloleku stressi ja vanusest tingitud haiguste tagajärjel.

Hongkongi koer pandi karantiini 26. veebruaril, pärast seda, kui tema 60-aastane omanik viidi COVID-19 haiguse tõttu haiglasse. Esimesed koera suust ja ninast võetud testid näitasid nõrka positiivset tulemust koroonaviiruse osas. Koer sai ilmselt oma haigelt omanikult viiruse osakesi, kuid viirus ei paljunenud tema hingamisteedes. Kaks viimast koeralt võetud testi olid negatiivsed.

WHO – koeralt COVID-19 nakkust ei saa

Maaima tervishoiuorganisatsioon (WHO), Maailma Loomade Tervise Organisatsioon (OIE) ja Eesti veterinaar- ja toiduamet kinnitavad, et hetkel puudub oht, et lemmikloomad võiksid nakatuda või olla nakkusallikaks inimestele.

OIE (i k World Organization of Animal Health) soovitab siiski koroonahaigetel vältida lähikontakte oma lemmikuga. “Kuna loomad ja inimesed võivad mõnikord haigusi jagada, on siiski soovitatav, et COVID-19 haiged inimesed piiraks kontakte oma lemmiku ja teiste loomadega kuni viiruse kohta on rohkem teavet,“ kirjutab OIE ning soovitab haigestunud lemmikuomanikel järgida häid hügieenitavasid, pesta sageli käsi ja võimalusel lasta oma lemmikute eest hoolt kanda teistel pereliikimetel. „Kui nad peavad oma lemmiklooma eest ise hoolitsema, peaksid nad järgima häid hügieenitavasid ja kandma võimaluse korral näomaski,“ lisab OIE.

Koer ei surnud koroonaviirusesse!

Etnomuri palub koeraomanikel tähele panna, et igasuguse vale või pooltõe levitamine põhjustab asjatut paanikat ning võib antud juhul kahjustada meie lemmikute heaolu. Ka see uudis põhjustas eile sotsiaalmeedias suurt paanikat ja valeinfo levimist, kuna jagajad väitsid, et koer suri COVID-19 nakkuse tõttu, mis on aga VALE.

Igasuguse vale või pooltõe levitamine põhjustab asjatut paanikat ning võib antud juhul kahjustada meie lemmikute heaolu.

Etnomuri rõhutab, et siiani pole ükski usaldusväärne allikas kinnitanud, et koer võiks haigestuda koroonaviirusesse ja anda nakkust edasi ka inimesele. Sedalaadi uudiseid leides loe, esiteks, uudis lõpuni. Teiseks, kui sa keelt ei osa, siis ära usalda ka Google tõlget. Kolmandaks, mine algallika juurde ja loe kriitiliselt ka seda.

Tasub ka tähele panna, et see õnnetu kõrges eas pomeranian on ainus koer kogu maailmas, kelle testid reageerisid viirusele positiivselt. Teiselt, samuti Hongkongis karantiinis olnud koroonaviiruse patsiendi koeralt võetud korduvad analüüsid viirust ei näidanud!

1 kommentaar