5 põhjust, miks koerad pakase eest kaitset vajavad

0
1091
Koera riietamine talvisel ajal pole veider moehullus, vaid paljude puhul hädavajadus, sest karvutuks aretatud koer võib külma saada täpselt samamoodi kui inimene. Foto: Canva

Tali taeva ei jäänudki. Kõigepealt tuli lumi ja täna siis ka korralik pakane. Tore, koertele meeldib lumi, pakane ka, kuid viimase eest vajavad mõned koerad kaitset. Need, kel paksu aluskarva pole ja kes kõht vastu maad ja lund liiguvad. Ehk siis on just paras aeg meelde tuletada, miks ja kuidas oma koera pakase eest kaitsta.

  1. Õuekoerad ehk siis koerad, kes elavad peamiselt kuudis või kennelis vajavad pakasega sooja kuuti. Vaata üle, kas su koera kuudis on ikka piisavalt kuiva heina või puiduvilla. Kui ei ole, siis on tagumine aeg kuudi aluspanu uuendada. Ning muidugi, ka õuekoera võiks suurema pakasega siseruumidesse tuua.
  2. Erinevalt sellest sakslasest vajavad paljud lühikarvalised ja aluskarvata koerad pakase eest kaitset. Foto: Etnomuri

    Pisikesed, aluskarvata või lühikarvalised koerad vajavad pakasega (ka külma lörtsi ning vihmaga) vesti või jopet. Koera riietamine talvisel ajal pole veider moehullus, vaid paljude puhul hädavajadus, sest “karvutuks” aretatud koer võib külma saada täpselt samamoodi kui inimene. Vest, jope ja ka papud lubavad aga neil vähese karvaga koertel talvemõnusid sinuga koos muretult nautida.

  3. Ära jäta koera pikalt üksi autosse. Talvel jahtub auto sama kiiresti, kui suvel päikese käes kuumeneb. Ja taas, lühikarvalised ja aluskarvata koerad võivad ka autos külma saada. Hoolitse, et koeral oleks ka autos soe küljealune või seljas vest või jope.
  4. Külma eest tuleb kaitsta ka normaalse karvaga koeri, kui nad on lumes möllates ja sinuga koos joostes, tegutsedes end kuumaks ajanud. Kui paned koera pärast sellist talvelõbu autosse (nt pärast trennisessi), siis jäta auto soojendus tööle või pane koerale vest selga. Nii nagu sa isegi paned pärast suusatamist endale lisajope selga.
  5. Pakase ja lumega vajavad kaitset ka koera käpad. Mõnel väiksemal koeral eelkõige külma eest, suurematel aga selle terava killustiku ja keemia eest, millega meie tänavad ja teed on (loodetavasti) libeduse kaitseks kaetud. Üks variant on kasutada papusid. Teine variant on spetsiaalsed käpakreemid, millega koera käpapadjandeid enne ja pärast jalutuskäiku töödelda. Kui sa mõtled, et see on üks peenutsemine ja liialdus, siis vaata oma kalli raha eest ostetud talvesaapaid – sa ju töötled neid enne kasutamist, et nad kaua pakases, lumes ja poris vastu peaksid ja ilusad püsiksid! Koer on saabastest kordades kallim ja erinevalt saabastest tunneb nii valu kui ka külma. Nii et koera käppade kaitsmine on vajalik ja hooliv tegevus.