5 eestlast kandideerib polaarmatkale kelgukoertega Fjällräven Polar

1
3021
Polaarmatk kelgukoertega. Foto: Canva

Teiste seas kandideerib sellele 300 kilomeetri pikkusele rahvusvahelisele polaarmatkale ka eestlane Gristel Aste. Selleks, et tema või teised meie inimesed arktilisest koeraseiklusest osa saaks vajavad eestimaalased hääli.

Polaarmatkale saamisel kandideerivad lisaks Gristel Astele (hääli seisuga 7.12. kl 8:15 – 1722) Eestist ka Tarmo Laur (hääli – 2), Artur Kuldsaar (hääli – 435), Maria Huntsaar (hääli – 4895) ja Ellen Anett Põldmaa (hääli – 1915).  Etnomuri on kõikidele osalejatele ka kommentaarisoovi saatnud, vastuse saime esialgu vaid Gristelilt.

Ajateenistusse minnes öeldi mulle, et olen rumal ja segane, et seda teen. Tegelikkuses meeldis mulle see väga.

 

Gristel Aste jaoks oleks polaarmatk taas üheks väljakutseks. Foto: Birgit Pettai

Gristeli sõnul kandideerib ta polaarmatkale, sest tahab end veel kord proovile panna ja teha ära midagi “hullumeelset”. „Ajateenistusse minnes öeldi mulle, et olen rumal ja segane, et seda teen,“ selgitas Gristel. „Tegelikkuses meeldis mulle see väga. See oli raske füüsiliselt ja vaimselt, aga võimalik. Ka polaarmatk on raske, kuid pole võimatu.“ Gristel on läbinud ajateenistuse Kuperjanovi pataljonis ning tal on kodus kaks koera. Gristeli kohta saad uurida tema Facebooki lehel.

Väljakutse – kas oled arktiliseks seikluseks valmis?!

Gristel on kindel, et eestlastel on võimalus polaarmatkale pääseda, kuigi „Nordic east“ kategoorias kandideerivad lisaks eestlastele ka Soome, Rootsi, Läti ja Leedu seiklejad. Lootust Gristelil siiski on, sest mullu õnnestus ühel eestlasel, Maiu Lünekundil see tihe konkurss läbida ja polaarmatkal osaleda. Maiu on oma Facebooki kontol esitanud tänavustele Eesti naiskandideerijatele ka väljakutse: „I challenge this years Estonian girls Ellen Anett Põldmaa and @Maria Huntsaar for the #polarchallenge! Do you have what it takes to participate in Fjällräven Polar 2020?„ kirjutab Maiu. Väljakutsele on vastanud Maria Huntsaar.

Fjällräven Polar polaarmatkal osaleb 200 koolitatud kelgukoera. Foto: Canva

200 koera ja 300 kilomeetrit jäises lumes

Fjällräven Polar on 300 kilomeetri pikkune polaarmatk kelgukoertega põhjapöörijoone taga. Tegu on ülipika distantsiga, mis läbitakse koos kelgukoertega, kelle rakendeid juhivad võistlejad ise. Kokku osaleb matkal 200 koolitatud kelgukoera. Osalejaid on aga tervest maailmast.

Kelgukoerte polaarmatkale pääseb igast maailma regioonist kaks inimest, kes on saanud kõige rohkem hääli ning kes žürii arvates matkast osa võtma ka sobivad. Nii et matkale pääsemiseks ei loe ainult hääled, vaid ka X-faktor.

Paar päeva veel aega oma hääle andmiseks

Matkale pääsejad tehakse teatavaks juba 13. detsembril. Hääletamiseks on aega veel vaid mõned päevad. Sina saad oma hääle anda Eesti inimestele SIIN.

Fjällräven Polar 2020 toimub 30. märtsist kuni 5. aprillini. Matk algab Signaldalenist Norra fjordides ja lõppeb Rootsi lapimaal Jukkasjärvi piirkonnas. Vaata teekonda SIIN. Fjällräven Polar sai alguse 1990-ndate alguses Rootsis ja esimene võistlus toimus aastal 1997. Fjällräven Polar seiklusmatka korraldajaks on Fenix Outdoor AB (“Fjällräven”).

NB! Uudis on täiendamisel! 

Fjällräven Polar polaarmatkal juhivad osalejad kelgukoeri ise. Foto: Canva

1 kommentaar